Od ubiegłej soboty ogródki przy punktach gastronomicznych mogą ponownie normalnie funkcjonować. Wiele osób spodziewało się, że po czasie pandemii ceny skoczą w górę. Mało kto przypuszczał jednak, że będą to aż tak poważne różnice!

Jakie ceny na wybrzeżu?

Jak informuje portal o2, jedna z czytelniczek nadesłała do redakcji paragon, na którym widnieje kwota jaką zapłaciła za obiad dla trzyosobowej rodziny. Koszt takiego obiadu w jednej z nadmorskich miejscowości wyniósł 175 złotych! Czy to faktycznie spory wydatek na tle innych restauracji?

Okazuje się, że za 100 gram dorsza zapłacimy około 10 zł. Jeśli więc będziemy chcieli zjeść około 200 g tej smacznej ryby, a do tego dobrać jeszcze frytki i surówkę to musimy szykować się na wydatek w okolicach 38 zł. Natomiast zupy rybne o pojemności od 250 do 300 ml kosztować nas będą od 15 do 18 złotych.

Ile zapłacimy za parking?

Mocno wzrosły także ceny przekąsek, które możemy zakupić na nadmorskich deptakach. Jak informuje redakcja portalu o2, najdroższy gofr kosztuje 21 złotych! Natomiast gałka lodów to wydatek około 5 złotych. Za lody włoskie czy świderki zapłacimy od 8 do nawet 20 złotych, w zależności od tego, jakie dodatki dobierzemy do naszego deseru.

Warto także zwrócić uwagę na ceny parkingów oraz toalet na polskim wybrzeżu! Okazuje się bowiem, że za cały dzień parkingu niedaleko plaży to wydatek od 40 do 70 zł. Jeśli jednak chcemy parkować nieco krócej, musimy liczyć się z wydatkiem około 6 zł za godzinę parkowania. Możliwość skorzystania z toalety kosztuje natomiast przeważnie około 2 zł.

Czy mimo wygórowanych cen w tym roku nad polskie morze przybędą prawdziwe tłumy? Sezon rozpoczyna się niebawem, a restauratorzy oraz właściciele hoteli szykują się na prawdziwy szturm turystów!

Jak informował portal "Życie": TAJEMNICA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE! CO TAKIEGO ARTYSTA SKRYWAŁ PRZED SWOIMI FANAMI

Portal "Życie" pisał również: JAROSŁAW KACZYŃSKI MOCNO SIĘ ZDENERWUJE? BYŁY PARTNER MARTY KACZYŃSKIEJ ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE NOWEGO ŁADU. PADŁY MOCNE SŁOWA