Komisja Europejska prowadzi pracę nad „paszportem szczepionkowym”, dzięki któremu podróże po krajach Unii Europejskiej będą znacznie łatwiejsze. Co będzie zawierać dokument?

Ważna informacja dla turystów

Paszport szczepionkowy ma zawierać informację o szczepieniu, wyniku testu na obecność COVID-19 oraz obecności przeciwciał. Zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, już do końca maja kraje wspólnoty podejmą konkretne decyzje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w połowie czerwca większość krajów Unii Europejskiej zaopatrzy swoich obywateli w „paszporty szczepionkowe”. Będzie można je dostać, w zależności od kraju, np. w szpitalach, centrach szczepień, czy placówkach laboratoryjnych.

Szczepienia COVID-19/YouTube @Telewizja Narew
Szczepienia COVID-19/YouTube @Telewizja Narew

Na kontrolach granicznych mają być kontrolowane zaświadczenia zawierające kod QR, które będą zawierać istotne informacje dotyczące podróżnych.

Czy przed wyjazdem na wakacje trzeba zaopatrzyć się w „paszport szczepionkowy”?

„Paszport szczepionkowy” okazał się jednak dość kontrowersyjnym tematem. Europarlament żąda by ważny paszport z wcześniej wspomnianymi informacjami zapewniał swobodne podróżowanie po krajach wspólnoty.

Co za tym idzie, by mieszkańcy UE mogli bez kwarantanny, dodatkowych testów, czy izolacji, poruszać się po Europie. Wiele państw uważa jednak, że kontrole graniczne i dodatkowe ograniczenia są konieczne.

Paszport fot. Youtube
Paszport fot. Youtube

Ponadto osoby zaszczepione nie powinny być traktowane na równi z osobami z negatywnym wynikiem testu. Parlament Europejski zaproponował również, by testy na obecność koronawirusa były bezpłatne.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO