Dobre wieści dla seniorów. Choć dopiero niedawno otrzymali ostatnie podwyżki w ramach waloryzacji, już pojawiają się pierwsze głosy na temat kolejnego zwiększenia świadczeń.

Póki co są to pierwsze prognozy, ale sam fakt, że będą podwyżki, jest już przesądzony. Seniorzy dostaną więcej pieniędzy – i to już niebawem.

Kolejne podwyżki emerytur

Super Express przypomina, że w Polsce mamy do czynienia ze sporą inflacją. Właśnie dlatego co roku dochodzi do przeprowadzenia waloryzacji emerytur. Ostatnia miała miejsce w marcu.

ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Leszno
ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Leszno

Tegoroczna wartość waloryzacji wynosiła 4,24%. I choć było to niedawno, to emeryci już teraz zdążyli zapomnieć, że dostali podwyżki, w czym pomogła im rosnąca inflacja.

Źródło: se.pl
Źródło: se.pl

Pojawiają się już pierwsze głosy na temat kolejnej waloryzacji. Miałaby ona wynieść 4,26% - przynajmniej według przedstawicieli rządu. Z kolei ekonomiści twierdzą, że będzie jeszcze wyższa – rekordowa.

Źródło: se.pl
Źródło: se.pl

Ostatnia waloryzacja okazała się być najwyższą od 10 lat, jednak prawdopodobnie przyszłoroczna znacznie ją prześcignie. Zdrożeć mają rachunki, m.in. woda, czynsze, prąd, gaz czy wywóz śmieci. Drożej jest także przez opłatę cukrową i podatek handlowy, wpływ na to mają również ceny paliw i mediów.

Źródło: se.pl
Źródło: se.pl

Już teraz mówi się o kolejnej podwyżce, która nastąpi w marcu 2022 roku. Jeśli pogłoski okażą się prawdą, najniższa emerytura w 2022 roku będzie wynosić już nie 1068, a 1113 zł.

Pieniądze/Youtube @Telewizja Narew
Pieniądze/Youtube @Telewizja Narew

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MIESZKAŃCY JEDNEJ Z POLSKICH WSI NIE KRYJĄ ZMĘCZENIA CAŁĄ SYTUACJĄ. WSZYSTKO PRZEZ POPULARNY PROGRAM „ROLNICY. PODLASIE”. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: CENY W WIELU POLSKICH MIEJSCOWOŚCIACH MOCNO POSZYBOWAŁY W GÓRĘ! TURYŚCI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA CENAMI, JAKIE WINDUJĄ USŁUGODAWCY

O tym się mówi na świecie: POWALAJĄCE WIEŚCI Z BRYTYJSKIEGO DWORU! KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA MAJĄ WSPÓLNEGO, „UKRYWANEGO” PRZED ŚWIATEM SYNA? NA JAW WYPŁYNĘŁY ZDJĘCIA MĘŻCZYZNY

Z życia gwiazd: EDWARD MISZCZAK W SZCZERYCH SŁOWACH O RELACJI Z ANNĄ CIEŚLAK. RÓWNIEŻ WSPOMINA RELACJĘ Z BRONISŁAWEM CIEŚLAKIEM. JAKIE BYŁY ICH STOSUNKI