Polki i Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Trzeba spełnić jeden bardzo ważny warunek. Niestety nie zawsze jest on zależny od nas. O czym mowa?

Dodatkowa emerytura po przekroczeniu odpowiedniego wieku. Nieliczni będą mogli z niej skorzystać

Emeryt. Źródło: Youtube Onet News
Emeryt. Źródło: Youtube Onet News

Srednia dlugosc zycia ludzi wydłuża się. Wszystko dzięki wciąż rozwijającej się technice czy medycynie, które pozwalają nam na korzystanie z wielu możliwości. Jak wiadomo, im dluzsze zycie jednostki, tym większe koszty dla państwa. Teraz wszyscy ci, ktorym uda się dożyć 100 lat otrzymają dodatkowe wypłacane co miesiąc specjalne świadczenie.

Specjalna emerytura dla 100-latków wynosi 100 procent średniego wynagrodzenia pomniejszonego o składki odprowadzane w poprzednim roku. Zgodnie z najnowszymi danymi od marca br. świadczenie to wynosi 4512,41 zł brutto.

Zgodnie z wyliczeniami portalu Money.pl w 2040 roku w Polsce będziemy mieli ok. 20,4 tysięcy stulatków. Dwadzieścia lat później czyli w 2060 r. będzie ich 66,8 tys. a za 60 lat osób powyżej 100. roku życia będzie aż 124,2 tys.

Tort, urodziny, 100 lat/Youtube
Tort, urodziny, 100 lat/Youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”