Aż trudno uwierzyć, że tego typu zdarzenie mogło mieć miejsce – a jednak. Te wstrząsające wydarzenia rozegrały się w jednym z polskich szpitali. Co takiego się stało?

Portal Goniec przytoczył historię pewnej mamy z dzieckiem, która została karygodnie potraktowana przez lekarza. Wszystko to wydarzyło się w Słupsku.

Haniebne zachowanie lekarza

Co dokładnie się wydarzyło? Chodzi o sposób, w jaki lekarz Wiktor J. potraktował matkę z dzieckiem. Dokładny przebieg zdarzeń przedstawiono w mediach.

Szpital. Źródło: Youtube Uwaga! TVN
Szpital. Źródło: Youtube Uwaga! TVN

Pacjentka przyszła na wizytę do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Gdy czekała na swoją kolej, usłyszała słowa lekarza, które zmroziły jej krew w żyłach.

Kobieta zapytała, czy może wejść do poczekalni. Wiktor J. odpowiedział, by „wypier… za szklane drzwi z tym małym skur… z mutacją”. Po chwili postanowił kontynuować swój wybuch agresji. „Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur… są najgorsze” – awanturował się.

Pacjentka była przerażona tym traktowaniem. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Chmielowca. Uznał, że „bezdyskusyjnie naruszono” prawo pacjenta do godności.

Karetki. Źródło: Youtube Onet News
Karetki. Źródło: Youtube Onet News

Szpital w Słupsku otrzymał nakaz przeprowadzenia szkolenia z zakresu praw pacjenta do godności. Ma się na nim zjawić personel, a lista obecnych osób ma trafić do rzecznika.

RPP nakazał także wystosowanie pisemnych przeprosin do mamy dziecka oraz przesłanie kopii tychże przeprosin wprost do rzecznika. Na odniesienie się do sprawy i konkretne działania szpital ma 30 dni.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI W NASZYM OGRODZIE? WYSTARCZY SKORZYSTAĆ ZE WSPANIAŁYCH WŁAŚCIWOŚCI KILKU ROŚLIN I PAJĘCZAKI NIE BĘDĄ PROBLEMEM

O tym się mówi w Polsce: CZY TO JUŻ KONIEC JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH TELETURNIEJÓW W NASZYM KRAJU? POŻEGNANIE TADEUSZA SZNUKA WYWOŁAŁO OGROMNE PORUSZENIE

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE WSPIERA INNĄ GWIAZDĘ. SAMA RÓWNIEŻ STRACIŁA DZIECKO. ŻONA KSIĘCIA HARRY’EGO WYKAZAŁA SIĘ DOBRYM SERCEM

Z życia gwiazd: DOROTA SZELĄGOWSKA NIE ZAMIERZA JUŻ WYCHODZIĆ ZA MĄŻ? GWIAZDA TELEWIZJI WYJAWIŁA SZCZEGÓŁY Z ŻYCIA PRYWATNEGO. POTWIERDZIŁA ROZSTANIE Z MĘŻEM