Sytuacja w Polsce od dłuższego czasu jest bardzo napięta. Służba zdrowia zmaga się z wieloma problemami spowodowanymi głównie pandemią – choć nie tylko.

Lekarze dwoją się i troją, by pomagać pacjentom, jednak czasem i to nie wystarcza. Głos w tej sprawie zabrał dr Michał Domagała, anestezjolog i specjalista intensywnej terapii, toksykologii klinicznej oraz medycyny bólu. Lekarz pełniący funkcję koordynatora ds. intensywnej terapii w Świętokrzyskim Szpitalu Tymczasowym w Kielcach w mocnych słowach skomentował sytuację w kraju.

Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl
Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl

Lekarz wypowiedział się o pracy w szpitalu tymczasowym

Portal Goniec zacytował słowa medyka, który podczas wywiadu z dziennikarzami przyznał wprost: jeśli pacjent nie zostanie wyleczony w szpitalu tymczasowym – umrze.

Dr Michał Domagała przyznaje, że praca w szpitalu tymczasowym jest niezwykle stresująca i mocno wpływa na personel. Każdy z pracowników placówki stara się postępować tak, by czuć, że zrobił wszystko, żeby pomóc pacjentowi.

Pracownicy szpitali tymczasowych starają się walczyć o zdrowie i życie każdego chorego. Ogromną radością jest dla nich wyleczenie pacjenta, a każdy sukces to wielka motywacja do dalszej pracy.

Lekarz i pacjent/ YouTube @Centrum e-zdrowia
Lekarz i pacjent/ YouTube @Centrum e-zdrowia

Dr Michał Domagała przyznał, że personel zdaje sobie sprawę, iż praca na oddziale intensywnej terapii jest bardzo ciężka. Wszystkie tego rodzaju oddziały w okolicy są już przepełnione. Pracownicy wiedzą zatem, że jeśli nie uda im się uratować życia chorego, nie ma możliwości przekazania go do innej placówki. „Albo go wyleczymy tu w szpitalu tymczasowym, albo on umrze” – przyznał.

Lekarze pracują jednak w szpitalu z własnej woli, chcą pomagać innym i czują, że wypełniają swoją misję. Nie jest to łatwe, gdyż niekiedy brakuje sprzętu, a medycy tak bardzo skupiają się na pracy, że nie mają czasu dla siebie i bliskich, ale czują, że powinni pomagać chorym.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER-BOWLES PRZEGLĄDAJĄ LISTY KONDOLENCYJNE. SYN KSIĘCIA FILIPA NIE MOŻE POWSTRZYMAĆ ŁEZ WZRUSZENIA. PORUSZAJĄCY WIDOK

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”