Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie z niecierpliwością czekają na podanie konkretnego terminu, w którym wróci nauka stacjonarna. Póki co w niektórych województwach uczniowie klas I-III wrócili do szkół. Co z resztą klas i obszarów Polski?

Przemysław Czarnek o powrocie nauki stacjonarnej

Portal Interia postanowił przyjrzeć się sprawie. W ostatnim czasie pojawiało się sporo komentarzy polityków dotyczących otwarcia szkół. Warto zwrócić szczególną uwagę na słowa Przemysława Czarnka.

Przemysław Czarnek / YouTube:  Janusz Jaskółka
Przemysław Czarnek / YouTube: Janusz Jaskółka

Minister edukacji i nauki jeszcze niedawno zarzekał się, że powrót uczniów może nastąpić w kwietniu. Teraz wiadomo, że jest on jedynie częściowy – co z resztą młodzieży? Na to także minister ma odpowiedź.

Jak przyznał Przemysław Czarnek, istnieje szansa, że nastąpi to już w maju. Od czego zależą dalsze decyzje rządzących? Jak łatwo się domyślić – wszystko będzie zależne od tego, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna.

Zdaniem Czarnka obecnie mamy do czynienia z „tendencją spadkową”. Właśnie dlatego zdecydowano się na naukę hybrydową w klasach I-III w 11 województwach.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Jeśli tak dalej pójdzie, uczniowie już w maju mogą wrócić do szkół. Decyzje pojawią się w przyszłym tygodniu. Póki co jest nadzieja na „przechodzenie do jeszcze pełniejszej formy stacjonarnego nauczania” oraz „otwieranie kolejnych województw”.

Przemysław Czarnek twierdzi, że sytuacja jest tym lepsza, że zaszczepiono już ponad pół miliona nauczycieli – pozostało jeszcze ok. 120 tys. osób pracujących w administracji szkolnej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI W NASZYM OGRODZIE? WYSTARCZY SKORZYSTAĆ ZE WSPANIAŁYCH WŁAŚCIWOŚCI KILKU ROŚLIN I PAJĘCZAKI NIE BĘDĄ PROBLEMEM

O tym się mówi w Polsce: CZY TO JUŻ KONIEC JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH TELETURNIEJÓW W NASZYM KRAJU? POŻEGNANIE TADEUSZA SZNUKA WYWOŁAŁO OGROMNE PORUSZENIE

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE WSPIERA INNĄ GWIAZDĘ. SAMA RÓWNIEŻ STRACIŁA DZIECKO. ŻONA KSIĘCIA HARRY’EGO WYKAZAŁA SIĘ DOBRYM SERCEM

Z życia gwiazd: DOROTA SZELĄGOWSKA NIE ZAMIERZA JUŻ WYCHODZIĆ ZA MĄŻ? GWIAZDA TELEWIZJI WYJAWIŁA SZCZEGÓŁY Z ŻYCIA PRYWATNEGO. POTWIERDZIŁA ROZSTANIE Z MĘŻEM