Przemysław Czarnek, czyli obecny minister edukacji, już od jakiegoś czasu konsekwentnie realizuje swój program. Podczas niedzielnej wizyty na Jasnej Górze zdradził, jaki będzie jego kolejny punkt.

Dotychczas wspominał on m.in. o konieczności wprowadzenia dzieł Jana Pawła II do kanonu lektur, jak na świeckie państwo przystało. Teraz postanowił ujawnić następny krok – stworzenie nowej dyscypliny naukowej.

Przemysław Czarnek ujawnia, jaka będzie nowa dyscyplina naukowa w Polsce

Super Express zauważa, że to już oficjalne. Sam Przemysław Czarnek, który zjawił się na inauguracji 5. Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, oznajmił, jaka będzie następna dyscyplina naukowa.

Okazuje się, że będzie nią… biblistyka. Dlaczego? Zdaniem ministra edukacji Polska to obecnie jeden z trzech najważniejszych ośrodków nauki o Biblii, a dzięki stworzeniu biblistyki będzie ona mogła szybciej się rozwijać.

Zdaniem biblisty oraz teologa, księdza Henryka Witczyka, „to ogromna szansa dla świata polskich biblistów”.

Internauci przyjęli te wieści nieco mniej entuzjastycznie. Część z nich ironicznie proponują wprowadzenie także nauki o Wróżce Zębuszce albo jednorożcologii.

Co o tym sądzicie? Waszym zdaniem uznanie biblistyki za dyscyplinę naukową to dobry kierunek czy powinna ona mieścić się w obszarze teologii?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KATARZYNA DOWBOR NA CO DZIEŃ STARA SIĘ, ABY REMONTOWAĆ DOMY POTRZEBUJĄCYCH POLAKÓW. JAK MIESZKA SAMA GWIAZDA SHOW POLSATU? TE WNĘTRZA ROBIĄ WRAŻENIE

O tym się mówi w Polsce: PORUSZAJĄCE SŁOWA KSIĘDZA, KTÓRY UDZIELA OSTATNIEGO NAMASZCZENIU W SZPITALU TYMCZASOWYM. KAPŁAN WYJAWIŁ TRUDNĄ PRAWDĘ. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE MEDIATOREM MIĘDZY BRAĆMI PO PRZYJEŹDZIE HARRY’EGO DO WIELKIEJ BRYTANII? GEST ŻONY KSIĘCIA MIAŁ WIELKIE ZNACZENIE. BYŁA PILNIE OBSERWOWANA

Z życia gwiazd: PAMIĘTACIE HENIA Z SERIALU „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI”? ODTWÓRCY TEJ ROLI OD DAWNA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS. MIEJSCE SPOCZYNKU MĘŻCZYZNY PORUSZA DO GŁĘBI