Nauka zdalna po raz pierwszy została wprowadzona przed przeszło rokiem. W trudnych czasach pandemii koronawirusa uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z jednej strony przywykli do nowych warunków nauki, z drugiej zaś czekają już na powrót lekcji w szkołach.

Zdaniem większości z nich na lekcjach stacjonarnych można nauczyć się zdecydowanie więcej, ponadto jest to doskonała okazja na pielęgnowanie więzi między rówieśnikami. Póki co scenariusz powrotu do szkół wydaje się odległy i nierealny, jednak nie zdaniem Przemysława Czarnka.

Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki
Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki

Minister edukacji ogłosił termin powrotu do szkół

Portal Interia informuje, że Przemysław Czarnek podał już do wiadomości, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Co ciekawe, to, co mówi, nie pokrywa się ze słowami Dariusza Piontkowskiego, którego przewidywania były zgoła inne.

Czarnek jest bowiem „przekonany”, że jeszcze w kwietniu wróci nauka stacjonarna w przedszkolach oraz szkołach. Twierdzi, że dane są „dość obiecujące” i dlatego obostrzenia zostały przedłużone jedynie o tydzień.

Twierdzi, że rok szkolny „dokończymy w szkołach” i jest „przekonany absolutnie”, że tak właśnie się stanie. Jego zdaniem o tak optymistycznych przewidywaniach decyduje m.in. fakt, że zaszczepiono już ponad 500 tys. nauczycieli.

Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki
Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wiadomo już, że nauka zdalna będzie obowiązywać co najmniej do 18 kwietnia.

Dariusz Piontkowski jako termin możliwego powrotu do szkół podał inną datę – w optymistycznym wariancie kwiecień, ale realnie mówił o maju lub czerwcu. Czy Przemysław Czarnek ma jakąś tajemniczą wiedzę, której nie posiada wiceminister, i przez to ich prognozy są tak rozbieżne?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: O ILE WZROSŁY ROKU RENTY I EMERYTURY? WALORYZACJA W MARCU BYŁA NAPRAWDĘ WYSOKA! EKSPERCI ANALIZUJĄ, JAK PRZEKŁADA SIĘ NA BUDŻETY DOMOWE SENIORÓW

O tym się mówi w Polsce: ZNANY ZAKONNIK TRAFIŁ PILNIE DO SZPITALA, GDYŻ POCZUŁ SIĘ ŹLE. CO MU DOLEGA? OJCIEC LEON KNABIT MA WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY ZNÓW ZASKAKUJĄ! TYM RAZEM POSTANOWILI, ŻE POBIORĄ SIĘ JESZCZE RAZ. KIEDY ODBĘDZIE SIĘ CEREMONIA

Z życia gwiazd: JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ OSTATNIE POŻEGNANIE KRZYSZTOFA KRAWCZYKA? MENADŻER ZNANEGO WOKALISTY OBIECUJE, ŻE ZOSTANIE SPEŁNIONA OSTATNIA WOLA MUZYKA