Już od jakiegoś czasu wśród uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli trwają gorące dyskusje na temat powrotu dzieci do szkół. Dotychczas, choć był już taki plan, okazywało się to z różnych powodów niemożliwe.

Teraz jednak sprawa wygląda inaczej – znienacka Przemysław Czarnek ogłosił, że już niebawem uczniowie będą mogli wznowić naukę stacjonarną. Kiedy dokładnie?

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Uczniowie wrócą do szkół już 19 kwietnia?

Portal Goniec zauważa, że ku zdziwieniu wszystkich minister edukacji przedstawił plan, zgodnie z którym dzieci miałyby ruszyć do szkół… w poniedziałek. Zdumieni są wszyscy – uczniowie, rodzice i nawet nauczyciele.

Przemysław Czarnek podczas rozmowy w RMR FM przyznał, że istnieje duża szansa, iż dzieci wrócą do szkół już w najbliższy poniedziałek. Wyjaśnił, że rozważa się kilka scenariuszy, a to jeden z nich.

Wszystko zależy rzecz jasna od tego, jak będzie wyglądać rozwój sytuacji w Polsce. Minister podkreśla, że podjęcie decyzji nastąpi na podstawie analizy wyników ze środowego oraz czwartkowego raportu dobowego – jeśli wykażą one, że trzecia fala odchodzi, to otworzą się przedszkola, szkoły podstawowe (najpierw dla klas 1-3), a w maju – także szkoły ponadpodstawowe.

Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki
Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki

Istnieje także szansa, że w szkołach z powrotem wdrożone będzie nauczanie hybrydowe. Wiadomo również, że w tym roku matury rozpoczną się zgodnie z planem – 4 maja, o ile sytuacja nie ulegnie nagłemu pogorszeniu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE ZMIANY W KODEKSIE WYKROCZEŃ. BĘDZIE MOŻNA OTRZYMAĆ SROGI MANDAT ZA BRUD W SAMOCHODZIE. KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI

O tym się mówi w Polsce: MIESZKAŃCY PRAWIE CAŁEGO KRAJU MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z PRZERWAMI W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ. GDZIE I KIEDY PLANOWANE SĄ ODŁĄCZENIA PRĄDU

O tym się mówi na świecie: NIEBAWEM ODBĘDZIE SIĘ OSTATNIA DROGA KSIĘCIA FILIPA. HARRY BĘDZIE SIĘ ZNACZNIE WYRÓŻNIAĆ OD INNYCH CZŁONKÓW RODZINY KRÓLEWSKIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NIE MA JUŻ Z NAMI. LEKARZ ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, JAKI PRAWDOPODOBNIE BYŁ POWÓD TAKIEGO ROZWOJU WYDARZEŃ