Zgodnie ze słynnym powiedzeniem w tym roku w Polsce mamy prawdziwy „kwiecień-plecień”. Pogoda potrafi zmienić się diametralnie w ciągu zaledwie kilku godzin.

Wielu z nas przekonanych było, że prawdziwa wiosna już nadeszła, i pochowało ciepłe kurtki, buty oraz czapki na dno swoich szaf. Czyżby trzeba było je ponownie wyciągnąć?

Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777
Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777

Zmiana pogody. IMGW ostrzega

Portal Goniec informuje, że niebawem aura w Polsce ulegnie zmianie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie, w którym… zapowiada powrót zimy.

Okazuje się, że nad Polskę nadciąga Niż Genueński. Wędruje on znad północnych Włoch i całkiem zmieni panującą w kraju pogodę. Czy to kolejne uderzenie zimy?

Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777
Zima, śnieg. Źródło: Youtube Sydon777

Według meteorologów od wtorku w Polsce ponownie zawita zimowa pogoda, zapowiadane są nawet opady śniegu. Do tego dojdzie także deszcz i deszcz ze śniegiem oraz wyjątkowo niska temperatura.

Niż nadchodzi do nas znad Zatoki Genueńskiej, a drugi przyjdzie także z Niemiec – wędruje on do Skandynawii.

To one spowodują nagłe i silne spadki temperatur. Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami śniegu oraz przymrozkami. Temperatura nawet w ciągu dnia będzie nie wyższa niż 7 stopni, a od rana mogą wystąpić przymrozki.

Szczególnie narażone na deszcz ze śniegiem i śnieg są Karpaty, rejony Kielc, województwo lubelskie i południe mazowieckiego. Może tam spaść nawet 5-8 centymetrów białego puchu.

W większej części Polski pogoda poprawi się dopiero na koniec tygodnia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE ZMIANY W KODEKSIE WYKROCZEŃ. BĘDZIE MOŻNA OTRZYMAĆ SROGI MANDAT ZA BRUD W SAMOCHODZIE. KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI

O tym się mówi w Polsce: MIESZKAŃCY PRAWIE CAŁEGO KRAJU MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z PRZERWAMI W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ. GDZIE I KIEDY PLANOWANE SĄ ODŁĄCZENIA PRĄDU

O tym się mówi na świecie: NIEBAWEM ODBĘDZIE SIĘ OSTATNIA DROGA KSIĘCIA FILIPA. HARRY BĘDZIE SIĘ ZNACZNIE WYRÓŻNIAĆ OD INNYCH CZŁONKÓW RODZINY KRÓLEWSKIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NIE MA JUŻ Z NAMI. LEKARZ ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, JAKI PRAWDOPODOBNIE BYŁ POWÓD TAKIEGO ROZWOJU WYDARZEŃ