Tadeusz Rydzyk to jeden z najpopularniejszych polskich duchownych. Jego sława wynika z faktu, że ciężko przejść obok niego obojętnie. Jedni kochają toruńskiego redemptorystę, inni szczerze go nie lubią.

Trzeba mu jednak przyznać, że ma głowę do interesów. Tadeusz Rydzyk jest twórcą Radia Maryja oraz TV Trwam, prowadzi swoje audycje oraz msze. Posiada własne fundacje oraz otrzymuje ogromne kwoty w dotacjach i darach od wiernych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam

Super Express zauważa, że teraz ogromne emocje wzbudził plan duchownego, który tym sposobem odpowiada na prośby wiernych.

Nowy plan Tadeusza Rydzyka

Duchowny postanowił sprawić, że wsparcie Radia Maryja będzie jeszcze łatwiejsze. Na stronie internetowej stacji znalazła się możliwość wpłacania datków online – można to robić, korzystając z karty kredytowej.

Tadeusz Rydzyk tłumaczy, że możliwość wpłacania elektronicznych datków była czymś, co sugerowali słuchacze Radia Maryja oraz widzowie TV Trwam z Polski i zagranicy.

Na stronie Radia Maryja znajduje się ikonka „Pragnę wspomóc”, później wybiera się odpowiedni podmiot i wykonuje kolejne kroki.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl

Tadeusz Rydzyk zacytował także słowa św. Maksymiliana Marii Kolbe, który mówił niegdyś o tym, jak ważne są media katolickie. Podziękował również tym, którzy wspierają jego „dzieła „wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga im rząd”.

Duchowny twierdzi, że jedynym źródłem utrzymania TV Trwam oraz Radia Maryja są datki od sympatyków.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: UCZESTNICZKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” NIE MOŻE PORADZIĆ SOBIE Z HEJTEM. INTERNAUCI WYMIERZYLI W JEJ STRONĘ PRAWDZIWE POCISKI

O tym się mówi w Polsce: NIESPODZIEWANA SYTUACJA NA JEDNYM Z WESEL! POLICJA PRZERWAŁA IMPREZĘ. GOŚCIE NIE CHCIELI OPUŚCIĆ SALI WESELNEJ! JAK ZAKOŃCZYŁA SIĘ CAŁA SPRAWA

O tym się mówi na świecie: KOLEJNE SKANDALICZNE ZACHOWANIE JEDNEJ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH PAR? KSIĄŻĘ HARRY PRZYLECIAŁ DO WIELKIEJ BRYTANII SAMOTNIE. JAK PRZYJMIE TO RODZINA

Z życia gwiazd: KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NIE MA JUŻ Z NAMI. LEKARZ ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, JAKI PRAWDOPODOBNIE BYŁ POWÓD TAKIEGO ROZWOJU WYDARZEŃ