Termin, o którym należy bezwzględnie pamiętać, zbliża się wielkimi krokami. Chodzi rzecz jasna o nowe 500 plus i wiążące się z nim nowe zasady.

Co dokładnie trzeba zrobić? Od 1 kwietnia zaczyna się okres, w którym trzeba dopełnić formalności. Portal Super Express tłumaczy, o czym mowa.

Pieniądze/ YouTube @Centuś TV
Pieniądze/ YouTube @Centuś TV
YouTube/Centuś TV

500 plus – co zrobić, by otrzymać świadczenie?

Okazuje się, że sprawa jest banalnie prosta, ale należy o tym pamiętać, by móc dostać pieniądze. To ważne – w innym wypadku świadczenie może po prostu przepaść!

Już od 1 kwietnia osoby, które chcą złożyć wnioski drogą tradycyjną, będą mogły dopełnić formalności. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zauważa jednak, że z powodów bezpieczeństwa lepszym rozwiązaniem jest elektroniczne przesłanie wniosku – można to zrobić, korzystając z portalu Empatia, bankowości elektronicznej i PUE ZUS.

Od 1 lutego wnioski można składać online. Teraz, od 1 kwietnia, będzie taka możliwość także osobiście, podczas odwiedzin w urzędzie, lub drogą pocztową.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz

Biorąc jednak pod uwagę, że znajdujemy się w samym środku trzeciej fali pandemii koronawirusa, lepiej jednak wybrać tę pierwszą opcję. Złożenie wniosku online jest bardzo szybkie i łatwe, a jednocześnie stwarza zdecydowanie mniejsze zagrożenie.

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze należy do bardzo ważnych obowiązków – jeśli nie wpłynie on przed końcem czerwca 2021, nie będzie ciągłości wypłat. Nowe zasady sprawiają, że rodzice muszą pamiętać o dostarczeniu dokumentu, by dalej dostawać pieniądze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY KAŻDY MA SZANSĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE „NASZ NOWY DOM”? CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT PROGRAMU WYJAWIŁA JEDNA Z OSÓB PRACUJĄCYCH W EKIPIE

O tym się mówi w Polsce: TAKA SYTUACJA NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA. PODCZAS TRANSMISJI MSZY ON-LINE Z JEDNEGO Z KOŚCIOŁÓW DOSZŁO DO OGROMNEJ NIEPRAWIDŁOWOŚCI

O tym się mówi na świecie: DO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA DOSZŁO W JEDNYM Z DOMÓW! KOBIETA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, CO ZNAJDUJE SIĘ POD JEJ SYPIALNIĄ

Z życia gwiazd: ANITA WERNER ZDRADZIŁA, JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI JEJ ZWIĄZKU Z MICHAŁEM KOŁODZIEJCZAKIEM. MĘŻCZYZNA MIAŁ TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA