Wczoraj w Kościele katolickim obchodzona była Niedziela Palmowa. Niestety, ze względu na nowe obostrzenia, które weszły w życie w sobotę, w świątyniach mogło przebywać o wiele mniej osób niż normalnie. Z tego powodu wiele parafii zdecydowało się na zorganizowanie transmisji on-line z nabożeństwa, tak aby wierni mogli bez problemu uczestniczyć w święcie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Trudno w to uwierzyć!

Jak informuje portal Lelum, podczas mszy transmitowanej on-line z kościoła świętej Małgorzaty w Nowym Sączu doszło do ogromnego niedopatrzenia. Jak się okazuje, w programie graficznym „doklejone” zostały puste ławki.

Co więcej, na stronie parafii już od kilku dni widniał komunikat o przeprowadzeniu transmisji online. Jednak od początku zastrzeżono, że taka transmisja może zostać przerwana z niezależnych przyczyn.

Czy kościoły zostaną zamknięte?

Warto zaznaczyć, że nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa weszły w życie w ubiegłą sobotę, dokładnie 27 marca. Zgodnie z nimi w świątyni może przebywać tylko 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Co więcej, nie jest jednak wykluczone, że niebawem kościoły zostaną całkowicie zamknięte.

– Jeżeli będzie całkowite zamknięcie, to kościoły też będą zamknięte […] My walczymy o życie ludzkie, nie o wszystkiego rodzaju przyjemności. Nie chcemy zahamować ludziom przyjemności, wolności jakiejkolwiek. Ale walczymy wprost o ludzkie życie – zaznaczył profesor Andrzej Horban podczas jednego z wywiadów.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: POLICJA OSTRZEGA POLAKÓW. BĘDĄ SUROWE KARY. TO DOTYCZY PRAWIE KAŻDEGO. O CO CHODZI