Dyskusja o powrocie uczniów do szkół trwa już od dobrych kilku miesięcy. Rodzice, nauczyciele oraz młodzież zastanawiają się, jak długo potrwa jeszcze zdalne nauczanie, które po raz pierwszy wdrożono na początku pandemii koronawirusa, niemal przed rokiem.

Sytuacja w Polsce i na świecie w dalszym ciągu nie wydaje się być opanowana, jednak wielu uczniów, ich rodziców i nauczycieli uważa, że młodzież powinna wrócić już do placówek edukacyjnych. Dotychczas zapewniano, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przychyla się do tej opinii, jednak czeka, aż będzie to bezpieczne.

Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki
Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki

Teraz podjęto zdecydowane kroki – pojawiło się ważne rozporządzenie resortu Przemysława Czarnka.

Uczniowie wracają do szkół? Ważne rozporządzenie MEiN

Portal WP zauważa, że rozporządzenie ma przy okazji uregulować zasady organizacji pracy placówek oświatowych w części województw. O czym mowa? Chodzi o nauczanie hybrydowe, które wprowadzone zostanie już od poniedziałku w części kraju.

Jak ujawnił minister Przemysław Czarnek, w optymistycznym scenariuszu terminem, gdy uczniowie wrócą do szkół, może być okres poświąteczny. „Kwiecień jest realny” – zapowiedział szef resortu edukacji.

Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki
Przemysław Czarnek. Źródło: Youtube Ministerstwo Edukacji i Nauki

W czwartek MEiN wydało nowe rozporządzenie. Nie wyjawiono co prawda, kiedy uczniowie mają wrócić do szkół, jednak wyjaśniono zasady nauczania hybrydowego.

Jak zaznaczono, od 15 do 28 marca w woj. lubuskim, pomorskim i mazowieckim obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe, czyli takie, w ramach którego co najmniej 50% uczniów będzie miało zajęcia zdalne, zaś najwyżej 50% - lekcje w szkole.

Sytuacja ma się podobnie w woj. warmińsko-mazurskim: uczniowie klas I-III także będą uczyć się hybrydowo.

Pozostali póki co wciąż kształcą się zdalnie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: EMERYTURY GWIAZD BUDZĄ KONTROWERSJE! KTO OTRZYMUJE OD ZUS – U OGROMNE KWOTY, A KOMU LEDWO STARCZA NA MIESIĘCZNE WYDATKI

O tym się mówi w Polsce: NOWE PRZEPISY W SPRAWIE MASECZEK I KWARANTANNY ORAZ DLA OZDROWIEŃCÓW. WYDANO WAŻNE ROZPORZĄDZENIE. JAKIE ZASADY OBOWIĄZUJĄ OBECNIE

O tym się mówi na świecie: WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA Z PAŁACU BUCKINGHAM UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE. MEGHAN MARKLE WYZNAŁA CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT JEJ RELACJI Z KSIĘŻNĄ KATE

Z życia gwiazd: TO JUŻ 10 LAT ODKĄD MICHAŁ SZPAK PO RAZ PIERWSZY WYSTĄPIŁ NA SCENIE. OD TEGO CZASU WIELE SIĘ ZMIENIŁO. JAK WYGLĄDAŁ PIERWSZY WYSTĘP ARTYSTY