Kamil Stoch jest jednym ze sportowców, którzy odnoszą duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Reprezentant Polski w skokach narciarskich zdecydowanie może pochwalić się wieloma mocnymi występami.

Okazuje się jednak, że nie zawsze jest tak kolorowo. Czyżby rozważał nawet rezygnację z dalszego skakania? Sprawę opisał portal Sport.

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch. Źródło: Youtube Eurosport Polska
Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch. Źródło: Youtube Eurosport Polska

Kamil Stoch chce zrezygnować ze skoków?

Sportowiec zdobył się na szczere wyznanie. W ostatnim czasie nie ma dobrej passy – podczas weekendowych zawodów w Zakopanem zajął dość dalekie pozycje: w sobotę uplasował się na dwudziestym, zaś w niedzielę – na dwudziestym trzecim miejscu.

Choć Kamil Stoch radził sobie świetnie, plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał Turniej Czterech Skoczni, nadszedł słabszy okres w jego sezonie. Przed tygodniem zajmował drugie miejsce w Klingenthal, lecz w Zakopanem nie było już tak kolorowo.

Skoczek wyznał, że teraz potrzebuje „spokoju, odpoczynku i analizy”. Dodał, że wciąż niewiele brakuje, by znów skakał tak, jak jeszcze tydzień temu – zauważa jednak, że coś „zaczęło iść nie w tym kierunku”.

Dodał, że ma problem z pozycją najazdową, która jest niezwykle ważna, by można było mówić o dobrym skoku. Choć słowa o odpoczynku przeraziły jego fanów, skoczek nie zamierza kończyć kariery ani nawet robić sobie przerwy.

Kamil Stoch. Źródło: Youtube TVP Sport
Kamil Stoch. Źródło: Youtube TVP Sport

Zaznaczył, że musi po prostu ustabilizować pozycję najazdową, bo każdy centymetr w ustawieniu ciała ma ogromne znaczenie. Dodał, że próbuje nowych wariantów i będzie to robić dalej, aż skończy się to sukcesem.

Zapowiedział jednak, że nie wie jeszcze, czy pojedzie do Rasnova w Rumunii – wyjaśnił, że decyzję podejmie z trenerami. „Nie jest przyjemne skakanie, kiedy nie wychodzi” – wspomniał.

Już teraz wiemy, że Kamil Stoch będzie skakał w Rasnovie.

Trzymamy za niego kciuki!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MACIEJ DOWBOR I JOANNA KORONIEWSKA ZDRADZAJĄ KULISY SWOJEGO ZWIĄZKU. ZDJĘCIE Z ICH PIERWSZEJ RANDKI OKAZAŁO SIĘ PRAWDZIWYM HITEM

O tym się mówi w Polsce: NIE BĘDZIE WIĘCEJ TELEPORAD? OGROMNE ZMIANY. CZY LEKARZE ZNÓW ZACZNĄ OSOBIŚCIE PRZYJMOWAĆ WSZYSTKICH PACJENTÓW

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II MIESZKA W IŚCIE KRÓLEWSKIM OTOCZENIU. JEJ POSIADŁOŚĆ ROBI OGROMNE WRAŻENIE. JAK WYGLĄDA ZAMEK WINDSOR

Z życia gwiazd: NIE WSZYSTKIM DO UDANEGO ZWIĄZKU POTRZEBNY JEST ŚLUB. KTÓRE PARY POLSKIEGO SHOW-BIZNESU JESZCZE NIE ZDECYDOWAŁY SIĘ NA TEN KROK