Królowa Elżbieta II to na ten moment najważniejsza osoba w całej Wielkiej Brytanii - nic więc dziwnego, że ma ona do dyspozycji aż kilkanaście posiadłości, w których może pomieszkiwać wedle uznania. Balmoral, Clarence House, Kensington Royal, Sandringham House czy znany na całym świecie pałac Buckingham nie są jednak jej ulubionymi. Którą posiadłość królowa darzy więc największą sympatią?

Dom królowej robi jeszcze większe wrażenie, niż można się było spodziewać

Rolę swego rodzaju domu królowej Elżbiety pełni... zamek Windsor, wybudowany prawie tysiąc lat temu, bo w XI wieku! To właśnie w nim monarchini wraz z mężem najchętniej spędzają czas i przyjmują gości. Mają tam miejsce również przeróżne uroczystości związane z życiem rodziny królewskiej. Jak wyglądają wnętrza posiadłości?

W zamku Windsor królowa ma do dyspozycji aż... tysiąc pokoi. Dodatkowo, każdy z nich pełni określoną funkcję. Jednym z najbardziej spektakularnych, a jednocześnie ważnych z historycznego punktu widzenia, jest komnata Waterloo, która - jak sama nazwa wskazuje - poświęcona jest zwycięstwu w bitwie pod Waterloo. Pomieszczenie wypełnione jest mnóstwem obrazów, namalowanych na tę okazję z polecenia Jerzego IV.

fot. Twitter
fot. Twitter

Duże wrażenie robi tzw. Crimson Drawing Room, czyli Pokój Karmazynowy. Jego nazwa wzięła się od przeważającego tam koloru. Pełni on funkcję salonu podczas wizyt zagranicznych gości.

fot. Getty Images
fot. Getty Images

Królewska jadalnia mieści się w Wieży księcia Walii. Krążą pogłoski, że znajduje się tam kilkanaście zegarów, z czego każdy spieszy się o 5 minut - wszystko po to, by żadna z pracujących tam 70 osób nie spóźniła się z posiłkiem dla królowej.

Największym pokojem jest jednak sala św. Jerzego, do której prowadzi Hall św. Jerzego. To właśnie w nim książę Harry i księżna Meghan udzielili konferencji zaraz po narodzinach swojego synka, Archiego.

fot. Get Surrey
fot. Get Surrey

Takiego mieszkania królowej Elżbiecie pozazdrościć może każdy!

Zobacz także: Jakie relacje utrzymuje Izabela Janachowska z pierwszym synem Krzysztofa? Prawda jest zaskakująca

Może cię zainteresować: To nieprawdopodobne, jak wygląda pierwsze dziecko Cezarego Pazury. Anastazja ma już 32 lata. Czy jest podobna do sławnego ojca

Pisaliśmy również o: Szczena z programu „Chłopaki do wzięcia” został ojcem. Pod zdjęciem syna mężczyzny znalazły się zaskakujące uwagi widzów