W środę w nocy opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji. Przypomnijmy – od momentu jego publikacji w Dzienniku Ustaw usunięcie ciąży nawet w przypadku śmiertelnych, nieuleczalnych wad płodu jest nielegalne.

Wzburzone kobiety podkreślają, że nikt nie ma prawa decydować za nie i zmuszać ich do heroizmu, na który nie wszystkie są gotowe. Polki i Polacy masowo wyszli na ulice już w październiku, wychodzą także teraz.

Małgorzata Kożuchowska. Źródło: Youtube RTCK TV
Małgorzata Kożuchowska. Źródło: Youtube RTCK TV

Co Małgorzata Kożuchowska sądzi o zakazie aborcji?

Zdanie większości duchownych i przedstawicieli Kościoła jest jednoznaczne – popierają nowe przepisy. Jednak co na ten temat sądzą osoby wierzące, czy również są za wspomnianym wyrokiem?

Jedną z osób znanych ze swojej religijności jest Małgorzata Kożuchowska. Portal o2 przypomina, jakie jest zdanie aktorki na temat wyroku TK. Czy ona również uważa, że podpisany wyrok na kobiety to dobra decyzja?

Trzy miesiące temu, gdy wybuchła pierwsza dyskusja dotycząca polskiego prawa aborcyjnego, Małgorzata Kożuchowska zabrała głos, opowiadając się „bezwzględnie za życiem”, które nazwała wówczas „wartością nadrzędną”, gdyż zostało ono podarowane przez Boga.

Dodała również, że musi zabrać głos, gdyż jest Polką oraz matką. Tłumaczyła decyzję TK, a także wzburzenie kobiet. Jednak na końcu dobitnie wyjaśniła, co sądzi.

Małgorzata Kożuchowska. Źródło: Youtube Magazyn VIVA!
Małgorzata Kożuchowska. Źródło: Youtube Magazyn VIVA!

Jak ujawniła – jej zdaniem człowiek dostał od Boga wolną wolę, by z niej korzystać, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Właśnie dlatego wspomniane zmiany w prawie nie są rozwiązaniem problemu.

„Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam” – zakończyła.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUREK OWSIAK PODCZAS COROCZNEGO FINAŁU WOŚP ZBIERA OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZUJE POTRZEBUJĄCYM. CZY W TYM ROKU JEST SZANSA NA REKORD

O tym się mówi w Polsce: JEST UZASADNIENIE WYROKU W SPRAWIE USTAWY Z DN. 22 PAŹDZIERNIKA 2020. POLACY MASOWO ROZPOCZYNAJĄ PROTESTY. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: DLACZEGO CZESŁAWA NIEMENA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS? PORUSZAJĄCE WYZNANIE CÓRKI ARTYSTY. POWÓD JEST INNY NIŻ SĄDZONO PRZEZ WIELE LAT