Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie tak zwanej ustawy antyaborcyjnej. Co dalej?

Jest uzasadnienie w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. Co dalej?

Decyzja, którą wydał Trybunał Konstytucyjny, odbiła się szerokim echem w mediach i nie tylko. Tysiące Polaków wyszły na ulice protestować przeciw orzeczeniu TK.

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że usunięcie ciąży po stwierdzeniu śmiertelnych chorób czy nieodwracalnych, ciężkich wad genetycznych jest niezgodne z Konstytucją. Decyzja, którą wydał Trybunał Konstytucyjny, odbiła się szerokim echem w mediach i nie tylko. Tysiące Polaków wyszły na ulice protestować przeciw orzeczeniu TK. W obronie praw kobiet stanęły nie tylko one same, ale także wielu mężczyzn oraz osób bardziej lub mniej znanych.

Teraz Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie tak zwanej ustawy antyaborcyjnej. W związku z tym wielu Polaków zapowiada ponowne masowe protesty. Ogólnopolski Strajk Kobiet ‘zachęca” do przyłączenia się do protestu, który odbędzie o 27.01.2021 o godz. 18:30 w Warszawie pod siedzibą Trybunału przy al. Szucha.

Ruch Ośmiu Gwiazd/Youtube
Ruch Ośmiu Gwiazd/Youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi w Polsce: PROF. ANDRZEJ HORBAN SZCZERZE O ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. WSKAZUJE PEWNĄ GRUPĘ, KTÓRA MA TYLKO 50% SZANS NA PRZEŻYCIE. O JAKICH OSOBACH MÓWI