Pytanie o to, kiedy uczniowie wrócą do szkół, pada niezmiennie od kilku miesięcy. Już na początku pandemii koronawirusa polskie szkolnictwo musiało przystosować się do zmian, które wprowadzono ze względu na zagrożenie, jakie stanowiło spotykanie się uczniów i personelu placówek edukacyjnych.

I choć nauka zdalna została na jakiś czas zakończona, a wszyscy wrócili do szkół, to nie skończyło się dobrze – ze względu na wzrost zakażeń zdecydowano się ponownie zamknąć je i prowadzić zajęcia online. Teraz rodzice uczniów zastanawiają się, co dalej -–wszak od pierwszych decyzji o nauce zdalnej minął już niemal rok.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Portal Lelum przyjrzał się wypowiedzi ministra edukacji, Przemysława Czarnka, który powiedział co nieco na temat planów rządu na antenie Radia Maryja. Co planują zrobić władze? Kiedy uczniowie mogą liczyć na powrót nauki stacjonarnej? Czy te wieści ucieszą ich, pracowników szkół oraz rodziców?

Póki co do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. Nastąpiło to niedawno – tuż po feriach, 18 stycznia. W dalszym ciągu nie ujawniano, co planuje się wobec starszych dzieci i młodzieży.

Teraz Przemysław Czarnek podkreślał, że sytuacja w polskich szkołach będzie na bieżąco monitorowana, co pozwoli wyciągać wnioski i podejmować mądre decyzje. W ustalaniu dalszych kroków pomogą epidemiolodzy i wirusolodzy.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Minister edukacji zauważył, że najważniejsze to zadbać o bezpieczeństwo. Jego zdaniem w przypadku stabilizacji i malejącej liczby zarażeń będzie można rozmawiać o stopniowym powrocie uczniów do szkół – zaczynając od maturzystów oraz ósmoklasistów, by już w placówkach mogli przygotowywać się do egzaminów.

Jak nadmienił Przemysław Czarnek, w razie takiej potrzeby dyrektorzy szkół będą mogli przywrócić w swoich placówkach nauczanie zdalne, jeśli będą mieli podstawy do strachu o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POPULARNY ARTYKUŁ ZNIKA ZE SKLEPOWYCH PÓŁEK. SIEĆ SKLEPÓW WYSTOSOWAŁA WAŻNY KOMUNIKAT. PRZEDMIOT MOŻE USZKODZIĆ SŁUCH

O tym się mówi w Polsce: PROWADZIŁA FIRMĘ WBREW OBOSTRZENIOM. SANEPID NAŁOŻYŁ KARĘ, ALE NIE BĘDZIE MUSIAŁA JEJ PŁACIĆ. PRZEŁOM W SPRAWIE KAR ADMINISTRACYJNYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: CO ŁĄCZY MARCINA MROCZKA I KLAUDIĘ EL DURSI? W SIECI ZNALAZŁA SIĘ ICH WSPÓLNA FOTKA NA SKÓRZANEJ KANAPIE. CIĘŻKO W TO UWIERZYĆ