Jak informuje portal Super Express, do 20 grudnia wszystkie potrzebujące osoby mogą zgłaszać się na Warszawską Wigilię. W związku z trwającą pandemią w tym roku odbędzie się ona nieco inaczej. Wolontariusze dostarczą bowiem paczki do najbardziej potrzebujących osób w stolicy!

Ogromna pomoc dla potrzebujących!

- Przez pandemię wszystkie wydarzenia, które do tej pory co roku realizowaliśmy, takie jak Warszawskie Spotkania Wigilijne, gdzie spotykaliśmy się z setkami potrzebujących nie mogą się odbyć. Zdecydowaliśmy wspólnie z fundacją Wolne Miejsce aby tak jak w święta wielkanocne zorganizować tę pomoc inaczej – wyjawiła Aldona Machnowska – Góra – prezydent Warszawy.

Na ten moment do Fundacji Wolne Miejsce zgłosiło się 8 tysięcy potrzebujących rodzin z Warszawy. Paczki, które zostaną do nich dostarczone będą zawierać wszystkie wigilijne potrawy, takie jak smażony karp czy też czerwony barszcz z uszkami.

Jak można zgłosić potrzebujące osoby?

Warszawski ratusz informuje, że nieustannie można także zgłaszać znane nam potrzebujące osoby, rodziny oraz seniorów. Zgłoszeń można dokonywać przez całą dobę do 20 grudnia poprzez kontakt telefoniczny pod numerami: (22) 188 14 54 oraz (22) 11 202 44. Aby zrealizować zgłoszenie wystarczy pozostawić wiadomość z dokładnym adresem na automatycznej sekretarce.

Dodatkowo nieustannie trwają poszukiwania wolontariuszy, który zajmą się rozwiezieniem paczek. Na ten moment zaangażowanych w akcję jest 120 osób. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez portal ochotnicy.waw.pl lub drogą mailową na adres: warszawa@wolnemiejsce.pl. Zachęcamy do pomocy!

Jak informował portal "Życie": 6 - LETNIA DZIEWCZYNKA ODESZŁA PRZED SAMYMI ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. TO, CO WYDARZYŁO SIĘ W JEJ OSTATNICH CHWILACH WZRUSZA DO ŁEZ

Przypomnij sobie: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO