Rafał Trzaskowski publicznie skrytykował działania rządu. Jak zauważył na konferencji władz samorządowych, to, co władze robią wobec Unii Europejskiej, jest absolutnym błędem.

Inni samorządowcy zgadzają się z jego opinią. Na znak sprzeciwu postanowili, że w miastach zapanuje ciemność. Światła zostaną wyłączone, by wyrazić swoje uczucia względem działań rządu.

Rafał Trzaskowski/screen YouTube @Platforma Obywatelska
Rafał Trzaskowski/screen YouTube @Platforma Obywatelska

W polskich miastach światła zostaną wyłączone

Jak przypomina Super Express, chodzi oczywiście o kwestię uzależnienia unijnych funduszy od praworządności. Polska i Węgry jako jedyne z państw członkowskich nie zgadzają się na rozporządzenie, które stworzone zostało przez UE.

Co więcej, władze Polski oraz Węgier biorą pod uwagę weto również przy publikacji budżetu UE na okres 2021-2027. We wspomnianym budżecie mają znaleźć się m.in. informacje o tym, na co przeznaczony będzie fundusz odbudowy po pandemii.

Rafał Trzaskowski chce, by w UE wiedziano, że samorządy nie zgadzają się z władzami państwa – włodarze miast stoją za poparciem rozporządzenia oraz budżetu. Jeśli fundusz odbudowy nie zostałby przyznany także Polsce, oznaczałoby to krok w tył dla naszego państwa.

Nie zgadza się też na wykluczenie pewnych miast z programu regionalnego – mowa m.in. o jego mieście, Warszawie, która może nie otrzymać pieniędzy przez polityczne powody.

Stołeczny Ratusz,Warszawa
Stołeczny Ratusz,Warszawa
Stołeczny Ratusz,Warszawa

Jak poinformował Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, w niektórych miastach w Polsce w dzień protestu światła zostaną wyłączone o 17 na godzinę, po to, by podkreślić swój sprzeciw i „żeby pokazać, że bez środków pozostanie nam ciemność”.

Co ważne – w miastach oświetlenie zgaśnie „jedynie w symbolicznych miejscach”, by nie powodować zagrożeń – nie ma się więc co obawiać o np. latarnie czy światła na ulicach.

To też może cię zainteresować: JEST DECYZJA O ZNIESIENIU ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ. OGROMNA RZESZA POLAKÓW CZEKA NA PODJĘCIE DZIAŁAŃ. SZYKUJE SIĘ SPORE NIEZADOWOLENIE OBYWATELI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BUDOWA POŁUDNIOWEJ OBWODNICY WARSZAWY DOBIEGA KOŃCA. ZNANE SĄ JUŻ TERMINY UKOŃCZENIA PRAC. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ

O tym się mówi w Polsce: POJAWIŁY SIĘ MASOWE KONTROLE W MILIONACH DOMÓW W CAŁEJ POLSCE. KONTROLERZY MOGĄ ZAPUKAĆ DO NASZYCH DRZWI W KAŻDEJ CHWILI. KARA JEST NAPRAWDĘ WYSOKA

O tym się mówi na świecie: TATA I JEGO DWAJ SYNOWIE PRZYGOTOWALI MNÓSTWO MATERIAŁÓW NA OPAŁ. TO, CO ZROBILI DALEJ, WZRUSZA DO ŁEZ

Z życia gwiazd: JAROSŁAW KRET W BARDZO CIĘŻKIM STANIE ZDROWIA? SENSACYJNE DONIESIENIA O ZNANYM PREZENTERZE POGODY. GWIAZDOR TELEWIZJI MIAŁ BYĆ KROK OD NAJGORSZEGO