Jak podaje portal "Super Express", Rafał Trzaskowski nie kryje niezadowolenia z polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. W zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie skrytykował plany zawetowania budżetu unijnego. Rafał Trzaskowski zaznaczył, że lata integracji europejskiej nie mogą zostać przekreślone przez "nieodpowiedzialnych i skrajnie nieodpowiedzialnych awanturników".

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski nie ukrywa oburzenia prowadzoną przez rząd polityką, która jego zdaniem jest szkodliwa dla interesów kraju i jego obywateli. Trzaskowski zdecydował się zabrać głos w związku z zapowiedziami zawetowania budżetu europejskiego. Prezydent stolicy podkreślił, jak ważne dla Polski jest członkostwo w Unii Europejskiej.

To właśnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej, nasz kraj "wrócił na Zachód" i zyskał środki, które pozwoliły się nam rozwinąć. Od 2004 roku, kiedy doszło do akcesji, do naszego kraju trafiło dużo ponad 120 miliardów euro. Także w obecnej perspektywie i Funduszu Odbudowy Polska byłaby głównym beneficjentem.

Zapowiedzi wetowania tak wypracowanego budżetu Trzaskowski nazwał nie tylko "awanturniczymi", ale również próbą sabotażu odbudowy gospodarki unii jako całości, ale także poszczególnych krajów wchodzących w jej skład.

YouTube

Prezydent stolicy wskazuje, że dla polskich samorządowców priorytetem zawsze będą interesy Polski w Europie. Ich starania, zdaniem Rafała Trzaskowskiego mają pokazać Unii Europejskiej, że nasz kraj to nie tylko "awanturniczy" PiS, ale także Polacy otwarci na dialog i przywiązani do wartości takich jak wolność i demokracja.

Zgadzacie się ze słowami Rafała Trzaskowskiego?

To też może cię zainteresować: Warszawa: w szpitalu na Stadionie Narodowym nadal niewiele pacjentów. Lekarz wyjaśnia, dlaczego placówka wciąż świeci pustkami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sprawa ferii zimowych budzi spore emocje. Część pogodziło się z faktem, a część kombinuje jak obejść nowe zarządzenie

O tym się mówi: Meghan Markle i książę Harry stracili dziecko. Nikt wcześniej o tym nie wiedział. Księżna Sussex zdobyła się na trudne wyznanie, jak to się stało