Młodzież, która otrzymała ankietę zawierającą poniższe pytanie, a także rodzice nastolatków, byli oburzeni. To nigdy nie powinno mieć miejsce. Co takiego znajdowało się w kwestionariuszu, który rozdali księża?

Oburzające pytanie w ankiecie do młodych parafian

Sprawa dotyczy parafii z podwarszawskich Łomianek. Portal WTV zwraca uwagę na pytanie, które zadano dzieciom zamierzającym przyjąć bierzmowanie. Coś takiego nigdy nie powinno się wydarzyć.

Zarobki księży/screen Youtube
Zarobki księży/screen Youtube

We wspomnianej ankiecie pojawiły się standardowe pytania, m.in. o to, w jakiej parafii ochrzczono dzieci. Na tym się jednak nie skończyło – pojawiło się również pytanie, które oburzyło nastolatków oraz ich rodziców. Pytano o to, czy dzieci chodziły na religię w szkołach, co też wydawałoby się całkiem normalne.

Normalnym nie było natomiast pytanie o to, co dzieci sądzą o aborcji. Czyżby od odpowiedzi na to pytanie miało zależeć, czy młodzi parafianie zostaną dopuszczeni do bierzmowania?

To oburzające pytanie wywołało ogromne emocje oraz dyskusje na skalę całego kraju. Treść ankiety została udostępniona w sieci, a rodzice młodych parafian są zbulwersowani.

Księża zamierzali dociec, czy młodzi parafianie uważają, że kobieta powinna móc decydować o własnym ciele. Pytanie ze względu na trwające protesty Strajku Kobiet bardzo na czasie… i równie bardzo nie na miejscu.

Ksiądz/screen Youtube
Ksiądz/screen Youtube

Osoby, które otrzymały ankietę, to dzieci w wieku 14-16 lat. Nie powinny być „przesłuchiwane” w ten sposób przez duchownych.

„Jak myślisz. Czy aborcja jest prawem kobiety, jak to głoszą feministki? Popierasz ich żądania?” – brzmiało tendencyjne pytanie w kościelnej ankiecie.

Nie dość, że większość dzieci może nie mieć wyrobionej opinii na ten temat, gdyż nie są jeszcze w pełni dojrzałe, to jeszcze jest to zmuszanie do objęcia którejś ze stron.

To też może cię zainteresować: WALDEMAR KRASKA Z NOWYMI WIEŚCIAMI O STANIE POLSKIEJ OCHRONY ZDROWIA. WICEMINISTER PRZEKONUJE, ŻE DO WALKI Z PANDEMIĄ URUCHOMIONO WSZYSTKO, CO MOŻLIWE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU

O tym się mówi na świecie: „WYMUSIŁA ŚLUB?”. KOLEŻANKA KATE MIDDLETON ZE SZKOŁY, WYZNAŁA DUŻO W SPRAWIE MAŁŻEŃSTWA KSIĘCIA WILLIAMA

Z życia gwiazd: ZDUMIEWAJĄCE WIEŚCI O ZNANEJ WOKALISTCE. CZY DODA MA NOWEGO PARTNERA, CO Z MĘŻEM? DO SIECI WYCIEKŁY ZDJĘCIA ARTYSTKI Z INNYM MĘŻCZYZNĄ