18 listopada w Warszawie odbył się kolejny protest w ramach Strajku Kobiet. Był on rzecz jasna związany z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, które wydano 22 października.

Od niemal miesiąca kobiety oraz wspierający je mężczyźni wychodzą na ulice, by pokazać swoje niezadowolenie, że odbiera im się wybór i możliwość decydowania o własnym ciele, a także, by okazać sprzeciw wobec polityki partii rządzącej.

Strajk Kobiet w Warszawie. Co wydarzyło się 18 listopada?

Wczoraj o 18:00 na ulice wyszły tłumy. W Warszawie za cel obrano sobie blokadę Sejmu, a później – spacer na Plac Powstańców Warszawy. Niestety, tam doszło do zamieszek, a policja wykorzystała przeciw strajkującym gaz pieprzowy.

Jak podaje Super Express, Rafał Trzaskowski jest rozjuszony zaistniałą sytuacją i w ostrych słowach domaga się natychmiastowych wyjaśnień ze strony funkcjonariuszy.

Strajk Kobiet w Warszawie zamierzał zablokować Sejm, jednak wokół niego znajdowały się ogromne zastępy funkcjonariuszy policji. Kolejnym celem protestujących był Plac Powstańców Warszawy, a dokładniej mówiąc – okolice siedziby TVP.

Tam policja otoczyła ludzi walczących o swoje prawa i zastosowała przeciw nim gaz łzawiący, wśród osób poszkodowanych znalazła się m.in. Marta Lempart, stojąca na czele Strajku Kobiet. Co więcej, „tajniacy” wszczęli przepychanki w tłumie.

Rafał Trzaskowski nie pozostał obojętny. Prezydent Warszawy jest oburzony tym, co zaszło – tak słowami Jarosława Kaczyńskiego, że protestom winna jest opozycja, a ich organizatorzy i uczestnicy to mordercy, jak i działaniami policji.

Zdaniem Trzaskowskiego policji było zdecydowanie zbyt dużo, a rozpylenie gazu pieprzowego absolutnie nie powinno mieć miejsca, bo nie była to ostateczność. Okazuje się, że na miejscu zgromadzono więcej policji niż uczestników protestów, a wszystko obserwowali obecni w miejscu zdarzeń przedstawiciele Warszawy.

Rafał Trzaskowski poinformował, że trwa sprawdzanie monitoringu, ponadto domaga się natychmiastowych wyjaśnień.

To też może cię zainteresować: URZĘDNICY DOKŁADNIE PRZEŚWIETLAJĄ MAJĄTEK I DOCHODY. PRZEWIDZIANO KARY DLA TYCH, KTÓRZY UCHYLĄ SIĘ OD ODPOWIEDZI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI W SPRAWIE FOTOREPORTERA, KTÓRY ZOSTAŁ POSZKODOWANY PODCZAS MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI. WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE, SPRAWĄ ZAJMUJE SIĘ PROKURATURA

O tym się mówi w Polsce: BARDZO MOCNE SŁOWA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO NA TEMAT JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. CZY KONFLIKT POMIĘDZY POLITYKAMI ZNÓW PRZYBIERZE NA SILE

O tym się mówi na świecie: JAK OBECNIE WYGLĄDA NAJPIĘKNIEJSZA DZIEWCZYNKA NA ŚWIECIE? W OSTATNIM CZASIE MOCNO SIĘ ZMIENIŁA

Z życia gwiazd: OSTRE SŁOWA MENADŻERA KAMILA BEDNARKA, OBRAZIŁ WIELU ARTYSTÓW I DZIENNIKARZY? WOKALISTA MIERZY SIĘ Z FALĄ KRYTYKI PO OTRZYMANIU DOTACJI, O CO CHODZI