73-letni mężczyzna zmarł przez to, że karetka odmówiła przyjazdu. Senior przebywał w domu opieki. Wezwano karetkę, jednak nikt nie przyjechał. Dlaczego?

73-latek zmarł, bo nie przyjechała do niego karetka

Historia mrozi krew w żyłach. Portal o2 podaje, że wszystko wydarzyło się w Gnieźnie – w Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich przy ul. Wrzesińskiej.

Mężczyzna źle się poczuł. Było koło północy. Odnotowano, że mocno gorączkuje.

- Dyspozytornia karetek w Koninie nie wysłała jednak zespołu medycznego – relacjonowała Anna Jung, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego.

Karetka. Źródło: Youtube
Karetka. Źródło: Youtube

Wtedy opiekunki z Domu Pomocy Społecznej doszły do wniosku, że należy skontaktować się z Poradnią Nocną i Świąteczną Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.

Lekarz, który miał wtedy dyżur, udzielił opiekunkom porady. Jednak ostatecznie mężczyzna zmarł.

- Do godziny 3 z domu pomocy społecznej nie wykonano kolejnego telefonu informującego o ewentualnie pogarszającym się stanie zdrowia podopiecznego. Zgon nastąpił między godziną 3 a 4 – mówiła Anna Jung.

Wicestarosta mówi, że pensjonariusze i opiekunowie DPS regularnie badani są na obecność COVID-19. Nic nie wykazało, by mężczyzna był zarażony.

- Wszystkie procedury zostały zastosowane.

Nie wiadomo, czemu nie wysłano karetki do mężczyzny.

Karetka. Źródło: Youtube
Karetka. Źródło: Youtube

- Prawdopodobnie wszystkie karetki były zajęte przez innych pacjentów – tłumaczy Jung.

Kierownik Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, Robert Mazurek, twierdził, że spółka nie ma problemów kadrowych.

- Zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczają cały podlegający im obszar – deklarował.

To też może cię zainteresować: SŁUŻBY SANITARNE WYKRYŁY NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W POLSCE. CHODZI O SENIORÓW, NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW, TRZEBA BYŁO INTERWENIOWAĆ NATYCHMIAST

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W ŻYCIU MARTY KACZYŃSKIEJ JUŻ NIEBAWEM ZAJDĄ POWAŻNE ZMIANY. TĘ DECYZJĘ ODWLEKAŁA JUŻ BARDZO DŁUGO. O CO DOKŁADNIE CHODZI

O tym się mówi w Polsce: JAKIE JEST STANOWISKO ANDRZEJA DUDY NA TEMAT OSTATNIEJ DECYZJI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO? REAKCJA PREZYDENTA NIE JEST DO KOŃCA JASNA

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: BEATA KOZIDRAK ZABRAŁA GŁOS. POSYPAŁY SIĘ SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI. EMOCJONALNE WYZNANIE GWIAZDY ZACHWYCIŁO JEJ FANÓW