Polacy bacznie śledzą kolejne informacje dotyczące koronawirusa, nowych zarażeń, zgonów oraz wyzdrowień. Niestety, dane są coraz bardziej zatrważające.

Dziś, 22 października, nowy raport Ministerstwa Zdrowia pokazał kolejny rekord – ponad 12 tysięcy zarażeń. Nie sprawdza się więc ani zapowiedź Mateusza Morawieckiego, że „wirus jest w odwrocie”, ani przepowiednia Andrzeja Dudy, że „od połowy października krzywa zachorowań będzie się wypłaszczać”.

Kiedy liczba zarażeń będzie mniejsza?

Póki co mówi się o tym, że kolejne dni będą przynosić kolejne rekordy zarażeń, co wydaje się być bardzo prawdopodobne, patrząc po dotychczasowych wynikach.

Waldemar Kraska. Źródło: Youtube
Waldemar Kraska. Źródło: Youtube

Jak zauważa Super Express, na ten temat wypowiedział się wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Uznał on, że dobrym pomysłem jest włączenie całej Polski do strefy czerwonej.

- Jeśli z dzisiejszych danych wynika, że 317 powiatów w naszym kraju, większość dużych miast znalazłoby się w czerwonej strefie - to jest prawie 88 proc. ludności Polski - to myślę, że nie ma sensu, żeby dzielić w tej chwili Polskę na strefę czerwoną i żółtą. Cała Polska powinna się znaleźć w czerwonej strefie i w całym kraju powinniśmy przestrzegać tych obostrzeń, które dotyczą strefy czerwonej – uważa.

Zapowiedział także kolejne, bardziej restrykcyjne obostrzenia. Wyjaśnił, że można zastosować mniejsze restrykcje na dłuższy czas lub większe, a na krócej, i dodał, że popiera tę drugą taktykę.

Waldemar Kraska. Źródło: Youtube
Waldemar Kraska. Źródło: Youtube

- To pokłosie jesieni, która zawitała w całej Europie – tłumaczy, twierdząc, że inne kraje też odnotowują rekordy zarażeń.

- Wiedzieliśmy, że będzie więcej zakażeń, dlatego - zgodnie z przygotowaną strategią - zwiększamy liczbę łóżek i budujemy szpitale – mówił, przekonując, że politycy byli gotowi na ten scenariusz.

Kiedy liczba zarażeń będzie spadać?

- Myślę, że do połowy listopada będziemy mierzyć się z dość dużą liczbą nowych zakażeń. Może będzie efekt wcześniejszy, bo przypomnę, że już prawie dwa tygodnie temu wprowadziliśmy nakaz noszenia maseczek praktycznie wszędzie w przestrzeni publicznej – mówił, zapowiadając, że jeśli się myli – „posypie głowę popiołem”.

To też może cię zainteresować: SZPITAL NIE JEST W STANIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW. JEŚLI PLACÓWKA NIE WYKONA WIELU ZABIEGÓW TO STANIE SIĘ RZECZ OSTATECZNA WOBEC WIELU PACJENTÓW

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W NAJBLIŻSZY WEEKEND NASTĄPI ZMIANA CZASU. JAK PRZESTAWIMY ZEGARY I JAKICH UTRUDNIEŃ NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

O tym się mówi w Polsce: NA CO MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ POLACY? WICEMINISTER ZDROWIA WALDEMAR KRASKA UCHYLIŁ RĄBKA TAJEMNICY. WSZYSTKO STANIE SIĘ JUŻ DZIŚ

O tym się mówi na świecie: MAŁŻEŃSTWO NIE WIDZIAŁO SIĘ 215 DNI. WSZYSTKIEMU WINIEN BYŁ KORONAWIRUS. PONOWNE SPOTKANIE 80 -LATKÓW WZRUSZA DO ŁEZ

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ POWAŻNIE CHORA? NAJNOWSZE INFORMACJE OD GWIAZDY BUDZĄ NIEPOKÓJ. O CO CHODZI