Coraz bliżej jest już 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych – dzień ustawowo wolny od pracy, podczas którego Polacy odwiedzają groby swoich bliskich.

Niestety, w tym roku ze względu na pandemię sytuacja wydaje się dużo bardziej skomplikowana. Szczególnie, że – poza korkami, które można zaobserwować co roku 1 listopada – na cmentarzach i w kościołach skupiają się duże grupy ludzi, co w czasie pandemii nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

I choć zapadła już decyzja, że cmentarze nie zostaną zamknięte, należy pamiętać, że pandemia wciąż jest i coraz bardziej daje się we znaki, o czym świadczy m.in. ponad 12 tysięcy zarażonych w ciągu ostatniej doby, czyli kolejny rekord.

Cmentarz. Źródło: Youtube
Cmentarz. Źródło: Youtube

Istotny apel do mieszkańców miasta

Polacy cały czas zastanawiają się, czy – patrząc na to, co dzieje się w ostatnich dniach, jeśli chodzi o COVID-19 – rząd nagle nie postanowi zamknąć cmentarzy. I choć na to się nie zanosi, to jednak ryzyko jest bardzo duże.

Coraz więcej osób deklaruje, że w tym roku nie chce wybrać się na cmentarze na Wszystkich Świętych. Najczęściej powodem jest – co zresztą zrozumiałe – strach.

Jest również inna rada. Portal Pikio zauważa, że mieszkańcy Gdyni usłyszeli ważny apel od prezydenta Wojciecha Szczurka.

Cmentarz. Źródło: Youtube
Cmentarz. Źródło: Youtube

- Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych przypada w trudnym dla nas wszystkich czasie. Szczególnie ważne jest więc odpowiedzialne zachowanie. Stawka jest wysoka. Chodzi nie tylko o zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale też innych mieszkańców oraz gości odwiedzających Gdynię – mówił.

- Dlatego proszę, aby w miarę możliwości rozłożyć w czasie wizyty na grobach bliskich zmarłych. Jeśli to możliwe, zróbmy to jeszcze w ostatnich dniach października lub w pierwszym tygodniu listopada – poprosił gdynian.

W tym niepewnym czasie rzeczywiście wybranie innego dnia na odwiedzenie grobów bliskich wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

To też może cię zainteresować: SZPITAL NIE JEST W STANIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW. JEŚLI PLACÓWKA NIE WYKONA WIELU ZABIEGÓW TO STANIE SIĘ RZECZ OSTATECZNA WOBEC WIELU PACJENTÓW

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W NAJBLIŻSZY WEEKEND NASTĄPI ZMIANA CZASU. JAK PRZESTAWIMY ZEGARY I JAKICH UTRUDNIEŃ NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

O tym się mówi w Polsce: NA CO MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ POLACY? WICEMINISTER ZDROWIA WALDEMAR KRASKA UCHYLIŁ RĄBKA TAJEMNICY. WSZYSTKO STANIE SIĘ JUŻ DZIŚ

O tym się mówi na świecie: MAŁŻEŃSTWO NIE WIDZIAŁO SIĘ 215 DNI. WSZYSTKIEMU WINIEN BYŁ KORONAWIRUS. PONOWNE SPOTKANIE 80 -LATKÓW WZRUSZA DO ŁEZ

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ POWAŻNIE CHORA? NAJNOWSZE INFORMACJE OD GWIAZDY BUDZĄ NIEPOKÓJ. O CO CHODZI