Wczoraj do mediów trafiły nieoficjalne przecieki, nad którymi spekulowano przez cały wieczór. Wtedy nie było jeszcze pewności, czy będą one zgodne z prawdą.

Teraz jednak wiadomo – niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, spekulacje te okażą się prawdziwe. Co więcej, prace już trwają, a rezultaty prawdopodobnie poznamy jeszcze w tym tygodniu.

To już pewne. Chodzi o walkę z koronawirusem

Jak informuje portal Pikio, wczoraj media rozpisywały się o szpitalu dla zarażonych koronawirusem, który rzekomo stawiany jest na jednym ze stadionów.

Okazuje się to prawdą. Tymczasowy szpital powstanie na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube

Prace trwają już od piątku, zaś dzisiaj, 19 października, ma tam wkroczyć ciężki sprzęt, który znacznie je przyspieszy.

W szpitalu na Stadionie Narodowym będzie mogło przebywać od 500 do 1000 pacjentów, a tuż przy nowej placówce będą także chłodnie z ciałami zmarłych na COVID-19.

- Trwa przygotowywanie instalacji do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów – informował pracownik budowlany ze stadionu.

Teraz do sieci trafił wpis, który świadczy o tym, że prawdopodobnie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, otrzymał polecenie o budowie szpitala od Mateusza Morawieckiego.

- Chcielibyśmy, żeby pierwsze 500 łóżek było gotowych do przyjęcia pacjentów jeszcze pod koniec tego tygodnia – deklarował szef KPRM.

- Zasadniczą rolę w przygotowaniach odgrywa szpital MSWiA. Zajmuje się tym też ARM. Jest również decyzja premiera zobowiązująca spółkę "Stadion Narodowy" do włączenia się i przystosowania tego obiektu.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube

Mówi się, że tego typu szpitale mają niebawem otworzyć się we wszystkich województwach, gdyż w dotychczasowych placówkach brakuje już miejsc.

- Do szpitali trafi sprzęt z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych. Mamy magazyny pełne odpowiedniego sprzętu. Nie ma obaw, że czegoś zabraknie – mówi informator z KPRM.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ

O tym się mówi w Polsce: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENCI MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY! JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ NAUKA? RÓŻNICE W STREFACH ŻÓŁTEJ I CZERWONEJ

O tym się mówi na świecie: PLOTKI O KOLEJNEJ CIĄŻY KSIĘŻNEJ KATE ROZGORZAŁY OD NOWA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ SUKIENKI KSIĘŻNEJ

Z życia gwiazd: WIELKIE ZMIANY W ŻYCIU RODZINY BARBARY KURDEJ-SZATAN. JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAMO