Dynamiczny rozwój epidemii w Polsce niepokoi wszystkich mieszkańców naszego kraju. Z każdym dniem władze informują o wzrastającej liczbie zakażeń koronawirusem, a także o nowych przypadkach śmierci w wyniku zarażenia. Polacy nie kryją swojego przerażenia.

Nowe ognisko wirusa. Wśród zakażonych są obcokrajowcy

Aż 60 nowych zakażeń COVID-19 wykryto w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Aż 55 z zarażonych to obcokrajowcy, uczestniczący w szkoleniu Frontexu. Przed ich wylotem do Polski zostali poddani testom, których wyniki były negatywne - wszystko wskazuje więc na to, że wirusem zarazili się już na terenie naszego kraju. Zakażenie potwierdzono również u 3 instruktorów oraz pracownika obsługi i funkcjonariusza ośrodka w Koszalinie. Ponad 100 osób, które miały kontakt z chorymi, trafiło na kwarantannę. Nie wiadomo jeszcze, czy u nich również stwierdzono zakażenie COVID-19.

Obecnie działanie Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie jest ograniczone, część kadry wykonuje swoją pracę zdalnie. Sanepid prowadzi dochodzenie by dowiedzieć się, w jaki sposób doszło do zarażenia.

Należy przypomnieć, że wczoraj, w sobotę 17 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 9622 potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem z ostatniej doby. Zmarło kolejnych kilkadziesiąt osób, z czego 78 miało choroby współistniejące, a 6 chorowało wyłącznie na COVID-19. Sytuacja w naszym kraju jest coraz bardziej dramatyczna - od samego początku pandemii w Polsce zaraziło się łącznie 167 230 osób, z czego 3524 poniosło śmierć.

Zobacz także: Joanna Koroniewska straciła mamę w wieku 22 lat. Teraz po raz pierwszy pokazała jej zdjęcie. Zrobiła to w szczytnym celu

Może cię zainteresować: Komendant Stołeczny Policji w szpitalu. Ma zapalenie płuc. Potwierdzono zarażenie COVID-19

Pisaliśmy również o: Zachowanie Edyty Górniak jest godne podziwu. Okazuje się, że dla znanej artystki pieniądze wcale nie są najważniejsze