Za nami kolejny miesiąc walki z koronawirusem. Niestety, mimo wielu działań podjętych przez rząd, problem epidemii nadal nie zniknął z naszego kraju.

Obserwując statystyki publikowane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia nie sposób nie zauważyć, że codziennie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju rośnie. Co chwilę w mediach pojawią się informacje o nowych ogniskach wirusa.

Co więcej, liczba zarażeń COVID-19 wciąż rośnie i padają kolejne rekordy zachorowań. Władze próbują utrzymać sytuację w ryzach, dlatego podejmowane są decyzje m.in. o wprowadzeniu czerwonych stref i dodatkowych obostrzeniach. To jednak może nie wystarczyć.

Szczepienia. Screen: YouTube
Szczepienia. Screen: YouTube
Szczepienia. Screen: YouTube

Czy w sezonie jesiennym szczepienie będzie obowiązkowe?

Już niebawem zbliża się sezon jesienno-zimowy. To napawa Polaków niepokojem – prawdopodobnie koronawirus nie wycofa się, a liczba przypadków może być jeszcze wyższa, zaś dodatkowo czeka nas cosezonowa grypa. To wszystko sprawia, że można zastanawiać się nad jednym – czy jeszcze w tym roku będziemy musieli się zaszczepić?

Jak podaje o2, eksperci proszą Polaków, by już teraz pamiętali o szczepieniu na grypę. Wszystko po to, by zminimalizować niebezpieczeństwo, jakie może przynieść ze sobą jednoczesne zarażenie koronawirusem oraz grypą. Jesień i zima mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne.

Chodzą już słuchy o tym, że nie wszyscy Polacy chcą szczepić się przeciwko grypie, więc szczepienie może stać się obowiązkowe. Wątpliwości rozwiał sam Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

- Nie wprowadzamy obowiązku szczepienia. Będziemy rekomendować, ale myślę, że w dobie epidemii znacznie więcej osób będzie chciało skorzystać z tej dobrej i bezpiecznej formy ochrony – zauważył minister zdrowia.

Jeśli nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone na czas, szczepienie przeciw grypie będzie darmowe dla medyków oraz osób starszych. Wiadomo także, że gdy szczepienie na koronawirusa dotrze do Polski, jako pierwszych zaszczepi się medyków.

Przypomnij sobie o… JAK W PROSTY SPOSÓB UPORAĆ SIĘ Z PAJĄCZKAMI NA NOGACH? NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY, CO MOŻE CI W TYM POMÓC

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: JEDNA Z POMORSKICH EUROPOSŁANEK Z ZARZUTAMI. O CO ZOSTAŁA OSKARŻONA

Portal Życie pisał również o… LAURA ŁĄCZ W SZCZERYCH SŁOWACH O SWOIM ŻYCIU. NIE JEST ONO USŁANE RÓŻAMI.O CO CHODZI