Pajączki to rozszerzone naczynia krwionośne, które najczęściej pojawiają się na udach oraz łydkach. Niestety, nie są one zbyt estetyczne i mogą powodować wiele kompleksów.

Jak informuje portal Interia, pajączki powstają szczególnie często u osób, które przez długi czas prowadzący siedzący tryb życia lub pracują długotrwale na stojąco, ale także u tych, którzy są dotknięci nadwagą czy różnorodnymi problemami natury hormonalnej. Często występują także u kobiet podczas ciąży.

Pajączki nie są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, jednak pamiętajmy aby wszystkie zmiany, które pojawią się w naszym ciele zawsze konsultować ze specjalistą. Nie inaczej powinno być i w tym przypadku.

Jak pozbyć się pajączków?

Najważniejsza jest oczywiście regularna aktywność fizyczna. Ważne jest, aby np. podczas długotrwałej pracy wykonywanej na siedząco, co jakiś czas wstać i przespacerować się po biurze czy też rozmasować sobie nogi.

Pomocne w walce z pajączkami okazują się także różnorodne zioła. Możemy zastosować np. skrzyp polny, rutę zwyczajną oraz pokrzywę. Zioła te uszczelniają naczynia krwionośne, a także wpływają na ustabilizowanie ciśnienia krwi.

Co więcej, w walce z pajączkami pomocna jest także dieta. Nasze posiłki powinny obfitować w pokarmy, które dostarczą nam witaminy C, E oraz PP. Są one bowiem niezwykle ważne dla naszego układu krążenia.

Jeśli problem jest bardzo widoczny...

Jeśli pajączki bardzo nas denerwują można także wypróbować np. maść na bazie arniki lub też kremy z nasion kasztanowca. Rośliny te wykazują właściwości przeciwzapalne, a także ograniczają ryzyko wystąpienia zakrzepów i sprawiają, że nasze naczynia są o wiele bardziej elastyczne.

Aby usunąć pajączki możemy się także zdecydować na specjalistyczne zabiegi, m.in. poprzez zamykanie naczyń za pomocą lasera. Dość popularna jest także skleroterapia, która polega na podawaniu substancji powodujących zamykanie się naczyń krwionośnych.

Jak informował portal „Życie”: BOHATERSKI PIES, KTÓRY PRZEZ KILKA DNI CZUWAŁ PRZY SWOIM ZAGINIONYM 83-LETNIM WŁAŚCICIELU. JAK SKOŃCZYŁA SIĘ TA HISTORIA

Przypomnij sobie: PIWONIA KRZEWIASTA OZDOBI KAŻDY OGRÓD. JAK WŁAŚCIWIE JĄ PIELĘGNOWAĆ, ŻEBY ZACHWYCAŁA PRZEZ LATA

Portal „Życie” pisał również: DOMOWE SPOSOBY NA USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ Z PLASTIKU. MEBLE OGRODOWE I INNE PRZEDMIOTY BĘDĄ LŚNIŁY JAK NOWE, WYSTARCZY KILKA PROSTYCH SKŁADNIKÓW