Za nami kolejny miesiąc walki z koronawirusem. Niestety, mimo wielu działań podjętych przez rząd, problem epidemii nadal nie zniknął z naszego kraju.

Obserwując statystyki publikowane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia nie sposób nie zauważyć, że codziennie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju rośnie. Co chwilę w mediach pojawią się informacje o nowych ogniskach wirusa.

To jednak nie wszystko – obecnie cały czas wzrasta liczba zarażeń COVID-19, a rekord (658 przypadków) padł 1 sierpnia. Z tego względu władze zastanawiają się nad dalszymi działaniami, jednak na razie nie podjęto zbyt wielu decyzji.

Przełom w leczeniu COVID-19?/screen Pixabay
Przełom w leczeniu COVID-19?/screen Pixabay

Nie będzie szczepienia na COVID-19?

Przygnębiające informacje docierają do nas z WHO. Jak podaje Super Express, słowa szefa Światowej Organizacji Zdrowia nie napawają optymizmem. Jego opinia dotycząca szczepienia na koronawirusa zadziwiła wszystkich.

„W tej chwili cudownego środka nie ma - i być może nigdy nie będzie” – mówił Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„Są obawy, że możemy nie opracować działającej szczepionki albo że jej ochronne działanie może trwać tylko przez kilka miesięcy, a nie dłużej” – wyjaśnił.

To byłby ogromny ogólnoświatowy problem – koronawirus może być bardzo niebezpieczny, szczególnie dla osób starszych oraz o osłabionej odporności i/lub chorobach współistniejących. Słowa szefa WHO są tym bardziej zadziwiające, że jeszcze jakiś czas temu zupełnie inaczej mówiło się na temat potencjalnej szczepionki.

Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay
Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay

Uprzednio naukowcy z uniwersytetu w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii mówili, że trwa ostatnia faza testów ich wynalazku na ochotnikach, zaś wyniki dają ogromną nadzieję. Co więcej, prace ponad setki różnych instytucji naukowych skupione są na opracowaniu szczepienia na koronawirusa.

Czy zatem mamy przygotować się na to, że szczepienie nie będzie skuteczne lub w ogóle nie trafi do ogólnego użytku? Co wtedy, czy czekają nas kolejne lata kwarantanny i obostrzeń oraz noszenia maseczek?

Przypomnij sobie o… ROZENEK, RODOWICZ, CLEO, DODA, RUSIN. WYKSZTAŁCENIE GWIAZD, O KTÓRE NIKT BY ICH NIE PODEJRZEWAŁ

Jak informował portal Życie: JOANNA KRUPA POCHWALIŁA SIĘ PRZEPIĘKNYM NAGRANIEM W INTERNECIE. FANI ZACHWYCENI, MODELKA ŚWIĘTUJE WAŻNĄ ROCZNICĘ

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: GDZIE MOŻNA DOBRZE ZJEŚĆ NA JARMARKU ŚW. DOMINIKA. NA MIŁOŚNIKÓW JEDZENIA CZEKA KILKA STREF GASTRONOMICZNYCH