Jak podaje portal "Trójmiasto", europosłanka KO oraz żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza została oskarżona o składanie fałszywych zeznań. Prokuratura zarzuciła jej nieujawnienie kwoty bliko 300 tys. i 100 tys. zł dochodu w zeznaniach podatkowych składanych za 2011 i 2012 rok. Zdaniem prokuratury europosłanka miała nie rozliczyć dochodu uzyskiwanego z wynajmu mieszkań - uszczuplenie tego w podatku dochodowym miało wynieść blisko 120 tys. zł. Podobne zarzuty postawiono matce kobiety, Janina A.

Akt oskarżenia w sądzie

Z informacji podawanych przez portal "Trójmiasto" wynika, że do sądu wpłynął już akt oskarżenia w tej sprawie. Wniesiony został przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Wspomniany akt oskarżenia obejmuje 5 osób, które oskarżone są o przestępstwo korupcyjne, urzędnicze oraz karnoskarbowe. W grupie tej znalazła się m.in. Magdalena Adamowicz (wyraziła zgodę na podawanie nazwiska w pełnym brzmieniu), a także jej mama Janina A.

YouTube

Oskarżenia wobec Magdaleny Adamowicz

"Magdalena Adamowicz została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw karnoskarbowych, które polegały na nieujawnieniu w zeznaniu podatkowym za lata 2011-2012 dochodów w kwotach odpowiednio prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł" - informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

"Ponadto Magdalena Adamowicz nie dokonała rozliczenia dochodów uzyskiwanych z wynajmu mieszkań jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Łączne uszczuplenie w podatku dochodowym od osób fizycznych wyniosło blisko 120 tys. zł" - dodaje prokuratura.

YouTube

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pilne ostrzeżenie dla plażowiczów. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Piotr Fronczewski coraz wyraźniej czuje oddech nieuleczalnej choroby na karku. Co dolega aktorowi? Czy jest dla niego nadzieja

O tym się mówi: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Polska znów jest poważnie zagrożona