Ostatni czas wzbudza we wszystkich ogromny niepokój – nic nie jest takie, jak do tego przywykliśmy, mimo pięknej pogody bezpieczniej jest pozostać w domach, gdy tylko to możliwe, a życie codzienne stało się o wiele trudniejsze.

Gdy dodać do tego brak możliwości bezpiecznego spotkania się z bliskimi, zamknięcie szkół i uczelni oraz przymusowe urlopy lub zwolnienia w wielu pracach, a także konieczność pracy zdalnej na pewnych stanowiskach, łatwo zrozumieć przygnębienie nieprzyzwyczajonych do takiego stanu rzeczy Polaków.

Każdy z nas bacznie śledzi nowe informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Chodzi nie tylko o kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia, ale także decyzje, które zapadają na najwyższych szczeblach.

Rzecznik rządu, Piotr Muller, podczas rozmowy z dziennikarzami TVN wyjaśnił, kiedy można się spodziewać dalszych decyzji władz dotyczących kolejnych posunięć. Jak na razie szkoły oraz uczelnie wciąż są zamknięte (już od 11 marca), a termin egzaminów oraz matur – nieznany.

Rzecznik rządu Piotr Muller. Źródło: biznes.interia.pl
Rzecznik rządu Piotr Muller. Źródło: biznes.interia.pl
Rzecznik rządu Piotr Muller. Źródło: biznes.interia.pl

Co dalej z otwarciem szkół oraz egzaminami?

Według informacji przekazywanych przez media jeszcze dziś dowiemy się, kiedy otwarte będą szkoły oraz uczelnie, podany zostanie również dokładny termin egzaminów. Nieoficjalnie mówi się, że na otwarcie placówek oświatowych trzeba poczekać jeszcze parę tygodni.

Polacy zastanawiają się, co dalej z egzaminami oraz polską gospodarką. Wiadomo już, że decyzje gospodarcze będą przedstawione na początku kolejnego tygodnia. Dzisiaj ok. 10:30 odbyło się spotkanie rządowego zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Według zapewnień już dziś minister edukacji Dariusz Piontkowski przekaże informacje uczniom i nauczycielom.

Jak podkreślał rzecznik rządu, już dziś uczniowie poznają termin powrotu do szkół. Uważa się, że nastąpi to za kilka tygodni, zaś termin egzaminów prawdopodobnie przypadnie około połowy czerwca.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z niecierpliwością czekają na kolejne obwieszczenia rządu. Według większości z nich nie nastał jeszcze odpowiedni moment na otworzenie szkół, niektórzy uważają, że powinny one być zamknięte co najmniej do końca trwającego roku szkolnego.

W momencie publikacji artykułu znane są już dokładne daty - żłobki, przedszkola, szkoły oraz uczelnie pozostaną zamknięte co najmniej do 24 maja. Egzaminy ósmoklasistów odbędą się w dniach 16-18 czerwca, zaś egzaminy maturalne rozpoczną się od 8 czerwca, nie będzie części ustnej.

Przypomnij sobie o… SIOSTRY ZAKONNE BOJĄ SIĘ KORONAWIRUSA. PODOPIECZNI OŚRODKA NIE MAJĄ SZANS Z CHOROBĄ

Jak informował portal Życie: METODA, KTÓRA ODMIENI UPRAWĘ TRUSKAWEK. POZWOLI POSIADACZOM MAŁYCH OGRÓDKÓW NA ZEBRANIE WIELKICH PLONÓW

Portal Życie pisał również o… MINISTER ŁUKASZ SZUMOWSKI ZAJĄŁ STANOWISKO W SPRAWIE WYBORÓW KORESPONDENCYJNYCH. TEGO SIĘ NIE SPODZIEWALIŚMY