Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało oświadcznie w sprawie zniesienia Urzędu Morskiego w Słupsku. Rządowe Centrum Legislacji poinformowało, że wszelkie nierozstrzygnięte sprawy, od dnia wejścia rozporządzenia w życie, zostaną przejęte przez Urzędy Morskie w Gdyni lub Szczecinie.

Urzędy Morskie w Gdyni i Szczecinie przejmą wszelkie obowiązki dyrektora UM w Słupsku, a także zajmą się sprawami administracyjnymi oraz sądowoadministracyjnymi, w których stroną lub uczestnikiem, w dniu wejścia nowego rozporządzenia w życie był urząd w Słupsku.

Ponadto, urzędy przejmą kontrolę nad województwami zachodniopomorskim i pomorskim.

Co najistotniejsze, urzędnicy z Słupska nie stracą pracy. Przeciwnie, ich stanowiska zostaną przeniesione odpowiednio do Gdyni lub Szczecina. Ci, którzy mieszkają w województwie zachodniopomorskim otrzymają pracę w Szczecinie, a ci z województwa pomorskiego w Gdyni.

Czy zajmują się Urzędy Morskie?

Urzędy Morskie bezpośrednio podlegają Ministerstwo ds. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ich głównymi zadaniami są działania w zakresie administracji rządowej dotyczącej korzystania z morza oraz obszarów morskich na podstawie ustawy z 21 marca 1991 roku.

Pracownicy administracyjni zajmują się także polityką międzynarodową oraz współpracują z innymi instytucjami oraz organami m.in. Marynarki Wojennej czy Straży Granicznej. Dodatkowo, utrzymują stałe kontakty z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwową Inspekcją Pracy, Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa – SAR czy Urzędem Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Portal "Życie" informował także o: NOWY POMYSŁ NA WSPARCIE EMERYTÓW PRZEZ RZĄD! BONUS W WYSOKOŚCI 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Przypominamy o: SZYKUJE SIĘ SPORA ZMIANA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH UMOWY-ZLECENIE! JAK WPŁYNIE TO NA WYNAGRODZENIA

Pisaliśmy także: ZUS. CZARNE CHMURY NAD POLAKAMI! ILE BĘDĄ WYNOSIĆ EMERYTURY W 2040 ROKU