W porównaniu do wielu innych państw Unii Europejskiej, w Polsce można przechodzić na emeryturę we względnie młodym wieku. Dla kobiet prób wiekowy wynosi 60 lat, natomiast dla mężczyzn 65 lat.

Podniesienie wieku emerytalnego przeprowadzone kilka lat temu spowodowało ogromne oburzenie społeczne. Z tego powodu, jedną z kluczowych obietnic wyborczych PiS-u w wyborach parlamentarnych z 2015 roku, stanowiło obniżenie wieku emerytalnego.

Jak podaje Biznes Info, chociaż był to dobry krok dla przyszłych emerytów, to nie było to rozwiązanie korzystne dla polskiej gospodarki. Z rynku zniknęło bardzo wielu pracowników, co nie wpłynęło pozytywnie na system gospodarczy.

Teraz coraz głośniej mówi się o pomyśle, który powstał już kilka lat temu. Rząd zastanawia się nad wdrożeniem systemu benefitów i bonusów, które mogłyby zatrzymać dłużej w pracy osoby, którym przysługuje już możliwość przejścia na emeryturę.

Każdy pracownik, który zdecyduje się na przedłużenie swojej aktywności zawodowej o 2 lata, miałby dostać 10 tysięcy złotych. Byłoby to rozwiązanie korzystne zarówno dla przyszłego emeryta, jak i dla budżetu państwa i gospodarki.

Emeryt nie tylko dostałby bonus w wysokości 10 tysięcy złotych, ale przez dłuższy staż pracy miałby wyższą emeryturę. Z kolei w systemie gospodarczym dłużej funkcjonowałby pracownik, który stanowi dla niego wsparcie.

- Pomysł może brzmieć nieco śmiesznie, może kojarzyć się z trzynastą emeryturą, ale ma jednak sens, bo zachęca do pozostawania na rynku pracy. Byłoby lepiej, gdyby takie rozwiązanie było powiązane na przykład ze stażem pracy, ale sama idea wydaje się ciekawa, bo jest to wpływanie na wybór ekonomiczny dokonywany przez pracownika – przekonuje dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Jak informował portal Życie: PREZES ZUS SZCZERA JAK NIGDY. „TO NIEUNIKNIONE - CZEKAJĄ NAS OBNIŻKI EMERYTUR”

Portal Życie pisał również o… POJECHALI ZROBIĆ MATERIAŁ, ALE NIE TEGO SIĘ SPODZIEWALI... TAK TRAKTUJĄ DZIENNIKARZY WE WSI, W KTÓREJ MIESZKA ARCYBISKUP GŁÓDŹ

Przypomnij sobie o… AGNIESZKA KACZOROWSKA-PELA NA SPACER Z MĘŻEM WYBRAŁA PŁASZCZ, KTÓRY JEST HITEM SEZONU