Jan Paweł II to wyjątkowa postać zarówno dla Polaków, jak i katolików z całego świata. W czasie swojej duszpasterskiej posługi zasłynął jako ten, który szanuje każdego człowieka, bez wględu na rasę, płeć, czy wyznanie. Nic dziwnego, że dla wielu jest wzorem dobroci i miłości, jaką powinniśmy darzyć bliźniego.

O życiu polskiego papieża wiadomo naprawdę wiele. Nie były tajemnicą zarówno jego działania duszpasterskie, jak i prywatne pasje. Powszechnie wiadomo, że Jan Paweł II uwielbiam górskie wędrówki i piłkę nożną.

Interesował się także teatrem i poezją, która stanowiła dla niego szczególną wartość. Oprócz tego, nie była mu także obca filozofia. Dodatkowo, uwielbiał także spotkania z ludźmi i rozmowy z nimi. To m.in. dzięki temu, zyskał sympatię tak wielu osób.

Okazuje się, że w życiu Jana Pawła II były także pewne sekrety, które dopiero po śmierci papieża ujawniają jego bliscy współpracownicy. Jedną z nich jest to, co skupiło uwagę papieża podczas pielgrzymki do Japonii w 1981 roku.

Co ciekawe, w Japonii zaledwie 0,3 % osób wyznaje religię katolicką. Jednak, nawet to nie było dla papieża przeszkodą, by wybrać się na pielgrzymkę do tego kraju. Jan Paweł II w trakcie całej swej papieskiej posługi gotów był odwiedzać miejsca, w których niekoniecznie dominował katolicyzm.

Papież zdecydował się pojechać do kraju "Kwitnącej wiśni" ze względu na misje ojca Maksymiliana Kolbe. Aby nieco ułatwić sobię tę egzotyczną podróż, Jan Paweł II zaczął ją planować z dużym wyprzedzeniem.

Już w grudniu 1980 roku, poprosił o pomoc ojca Fidelisa Tatsuya Nishiyamę. Według wspomnień duchownego, Jan Paweł II poprosił go o to, by pomógł mu nauczyć się języka japońskiego.

Lekcje te odbywały się jedynie wieczorami przy kolacji, gdyż tylko wtedy ojciec święty miał wolną chwilę w natłoku codzinnych papieskich obowiązków. Papież był jednak bardzo pojętym uczniem i już po tygodniu nauczania opanował język na tyle, by móc odprawić mszę po japońsku.

Wygłoszenie mszy świętej w tym języku świadczyło o ogromnym zaangażowaniu papieża w krzewienie wiary. Biegłe posługiwanie się najtrudniejszym językiem świata z pewnością podbudowało papieski autorytet w oczach wszystkich Japończyków.

Przypominamy... RELIKWIE JANA PAWŁA II POJAWIŁY SIĘ W WIELU PARAFIACH. KOŚCIOŁY WALCZĄ O NIE, JAK O "GADŻETY", KTÓRE PRZYCIĄGNĄ WIERNYCH

Portal "Życie" pisał też o: TADEUSZ RYDZYK CZUJE SIĘ NIESŁUSZNIE OSKARŻANY. ZARZUCA DZIENNIKARZOM PODAWANIE FAŁSZYWYCH INFORMACJI NA JEGO TEMAT

Informowaliśmy także: ALTERNATYWNE IMPREZY Z OKAZJI 11 LISTOPADA. MIESZKAŃCY BIORĄ UDZIAŁ RADOSNEJ PARADZIE