Największy Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe i prawicowe przejdzie dziś ulicami Warszawy. Jak co roku w stolicy spotkają się dziesiątki tysięcy Polaków chcących uczcić rocznicę odzyskania niepodległości.

Okazja do świętowania jest niemała, ponieważ w tym roku cieszymy się już ze 101 rocznicy odbudowy polskiej państwowości. W ubiegłym roku rząd zrobił Polakom niemały prezent, ponieważ 12 listopada był dniem wolnym od pracy.

W tym roku nie dostaliśmy takiego bonusu, więc pozostaje nam świętować tylko w dniu dzisiejszym. A okazji do świętowania Święta Niepodległości nie zabraknie.

Mieszkańcy Wrocławia, jak co roku wezmą udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Impreza organizowana jest już od kilkunastu lat i zawsze bierze w niej udział liczna grupa wrocławian. W tym roku zacznie swój pochód od Centrum Historii Zajezdnia i przejdzie ul. Grabiszyńską, a potem Krupniczą na pl. Wolności.

Parada spowoduje utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej. Zaleca się, aby mieszkańcy sprawdzili zmienione rozkłady.

We Wrocławiu będzie dziś miało miejsce również sportowe wydarzenie związane ze Świętem Niepodległości. W mieście wystartuje bowiem kolejny Bieg Niepodległości. W związku z tym od 16:00 w dużym stopniu zmieniony będzie rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

O 18:30 w mieście zacznie się największa wydarzenie, czyli Marsz Niepodległości. Pochód organizowany przez środowiska narodowe i prawicowe zacznie się na Wyspie Słodowej.

Następnie Marsz Niepodległości przejdzie trasą: Dubois - Mosty Mieszczańskie - Jagiełły - Mostowa - Most Sikorskiego - Podwale - Legnicka - Plac Solidarności.

Sporych utrudnień w ruchu można spodziewać się od godz. 18:30 do około 22:00 bezpośrednio na trasie marszu oraz w jej okolicach.

Portal "Życie" informuje również o... HYMN POLSKI JEST WYJĄTKOWY NA TLE INNYCH KRAJÓW! GARŚĆ FAKTÓW O "MAZURKU DĄBROWSKIEGO" PRZED 11 LISTOPADA

Przypominamy o... MAGDALENA RÓŻCZKA SKRZĘTNIE UKRYWA CIĄŻOWY BRZUCH? TAK WYGLĄDAŁA NA OSTATNIM SPOTKANIU PRASOWYM

Na łamach portalu "Życie" możesz się dowiedzieć... ILE KOSZTOWAŁ PORÓD JOANNY KRUPY? TO CAŁKIEM SPORA