Kiedyś znali go wszyscy, dziś wspomina niewielu. Mowa tu o CPN-ie, czyli o legendzie stacji benzynowych. Dla tysięcy Polaków to właśnie pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy, gdy mowa jest o stacjach paliw.

Centrala Produktów Naftowych to uwielbiana przed laty marka, która zajmowała się przetworami naftowymi oraz paliwami płynnymi. Niegdyś tankowali na niej dosłownie wszyscy. Teraz kultowe CPN-y mogą znów zagościć na ulicach polskich miast.

Orlen rozważa bowiem ponowne wprowadzenie CPN-ów do Polski. Marka chce zastąpić nimi likwidowane stacje Bliska. Tym samym kultowa marka przeżyłaby prawdziwą reaktywację.

Historia Centrali Produktów Naftowych rozpoczęła się w sierpniu 1944 r., jednak prawdziwy rozkwit przedsiębiorstwa nastąpił nieco później. W latach swojej świetności firma posiadała ponad 1400 stacji benzynowych oraz flotę składającą się z niemal 600 autocystern.

Zmierzch CPN-u rozpoczął się w 1999 r., kiedy to marka została przekształcona w PKN Orlen. Już rok później w polskich miast zaczęły pojawiać się liczne stacje benzynowe tej marki.

Obecnie Orlen rozważa przywrócenie marki CPN na polski rynek. Trwające w tej chwili analizy mają na celu wykazanie, czy takie działanie opłaciłoby się koncernowi. Z pewnością reaktywacja popularnej marki ma ogromny potencjał marketingowy.

Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy obserwować prawdziwą plagę wskrzeszania marek, które znamy z przeszłości. Tą drogą poszły m.in. napoje Frugo czy piwo EB. Sentyment do rzeczy z lat młodości każe Polakom wracać do tego typu produktów, by przypomnieć sobie ich smak.

Powrót CPN-u do Polski mógłby zapełnić niszę, która powstała po likwidacji stacji benzynowych Bliska. Być może już niedługo zyskamy szansę udania się w sentymentalną podróż na stację benzynową.

Portal "Życie" pisał również o... TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA

Przypomnijmy tę sprawę… BOHATERSKI UKRAINIEC URATOWAŁ LUDZI Z PŁONĄCYCH POJAZDÓW! TERAZ DOSTAŁ WSPANIAŁĄ NAGRODĘ OD PREZYDENTA

Portal "Życie" informuje... JAK NIE DOSTAĆ MANDATU? NOWE ZARZĄDZENIE OBOWIĄZUJE JUŻ OD DZISIAJ