Dziś w całym kraju możemy spodziewać się silnego zachmurzenia z częściowymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna będzie wynosić 19 stopni w Katowicach. W kilku województwach będziemy mieli do czynienia z silnymi mgłami mocno ograniczającymi widoczność. IMGW wydało w związku z tym ostrzeżenie.

W południowych i centralnych województwach niebo będzie dziś pokryte grubą warstwą chmur. Na największe przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy północnych regionów kraju. Meteorolodzy nie przewidują jednak żadnych opadów deszczu.

Na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach będzie dziś najzimniej, termometry wskażą maksymalnie 14 stopni. W województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim będzie nieco cieplej, ponieważ przewidywana temperatura wyniesie około 16 stopni. W pozostałych województwach temperatura będzie się wahać od 17 do 18 stopni.

Najcieplej będzie w Katowicach, gdzie termometry wskażą nawet 19 stopni w ciągu dnia.

We wschodniej części Polski noc będzie chłodna, ponieważ temperatura spadnie do 5 stopni. Za to na południu słupek rtęci będzie wskazywać 12 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje o silnych mgłach na niektórych obszarach kraju. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Mgła może ograniczać widoczność do 100 metrów.

A jaka pogoda będzie w Polsce 1 listopada? Sprawdź już dziś: PROGNOZA POGODY NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. NA CMENTARZ UDAMY SIĘ W LETNICH UBRANIACH CZY KOŻUCHACH?

Zobacz także: EDYTA GÓRNIAK NIEUSTANNIE BŁYSZCZY. JEJ OSTATNIA ZJAWISKOWA KREACJA ZACHWYCIŁA INTERNAUTÓW!

Źródło: „wiadomości.gazeta.pl”