Obecnie w Polsce aura jest niemalże letnia. W wielu regionach kraju termometry wskazują ponad 20 stopni Celsjusza. A jaka pogoda będzie na Wszystkich Świętych? Meteorolodzy ostrzegają, że powinniśmy się przygotować na znaczącą zmianę temperatur.

Już za niecałe dwa tygodnie Polacy spotkają się przy grobach z powodu Wszystkich Świętych. 1 listopada ważna jest pogoda, ponieważ niemało czasu spędzamy wtedy na cmentarzach pod gołym niebem. Obecnie aura w Polsce jest iście letnia, a temperatury zaskakująco wysokie. Jednak wszystko zmieni się do początku listopada.

We Wszystkich Świętych w kraju powinno być słonecznie lub częściowo słonecznie, nie są przewidywane opady. Temperatura będzie się wahać od 7 stopni w Białymstoku do 10 stopni we Wrocławiu.

Wieczorem trzeba się przygotować na chłód, ponieważ w Warszawie termometry będą wskazywać zaledwie 1 stopień. Przymrozki dotkną mieszkańców południowej Polski. W Zakopanem w nocy z piątku na sobotę będą 2 stopnie na minusie.

A jaka pogoda będzie w Dzień Zaduszny? 2 listopada powinniśmy się przygotować na zmianę aury, ponieważ w kilku regionach kraju będzie padać. Wychodząc z domu trzeba będzie wziąć parasole w województwie warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim.

Temperatura będzie podobna jak 1 listopada. Termometry wskażą od 7 stopni w Białymstoku i Olsztynie do 10 stopni w Krakowie i w województwach w zachodniej części Polski.

Mamy październik, a jest prawie jak w czerwcu. Zobacz, gdzie będą najwyższe temperatury w najbliższym czasie: WOW – BLISKO 25 STOPNI W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA! SPRAWDŹ, GDZIE DZIŚ BĘDZIE TAK CIEPŁO!

Sprawdź również: PIERWSZY PRZEZROCZYSTY TELEWIZOR JUŻ W SPRZEDAŻY! WIEMY, ILE KOSZTUJE

Źródło: „pogoda.interia.pl”