Czeka nas wielki krok naprzód. LG wprowadza do Polski pierwszy przezroczysty telewizor. Jest to zupełna nowość. Panel T-OLED ma 55 cali i 38-procentowy poziom transparentności. Cena urządzenia jest dość wysoka.

O przezroczystych telewizorach mówiło się już parę lat temu, ale można je było podziwiać tylko na targach, np. IFA w Berlinie i CES w Las Vegas. Dzięki rozwojowi technologii już niedługo zobaczymy je w sprzedaży.

LG zdecydowało się na wprowadzenie pierwszego transparentnego telewizora (a w zasadzie – ekranu wielkości telewizora) na polski rynek. Model T-OLED ma przekątną 55 cali, rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Telewizor ma jasność maksymalną 400 cd/m kw. oraz czas reakcji wynoszący 1 milisekundę. Szacuje się, że będzie działać przez 30 tys. godzin.

Najważniejszy jest jednak jego 38-procentowy poziom transparentności. To znaczy, że ekran przepuszcza więcej niż 1/3 światła zewnętrznego, a oglądający może zobaczyć wszystko, co jest za urządzeniem.

LG podkreśla, że telewizor osiąga kilka razy wyższą przezroczystość niż w przypadku LCD – tam transparentność wynosi maksymalnie 10 procent. Dla widza, który stoi na wprost ekranu, obraz nakłada się na wszystko, co jest za telewizorem.

Kolorem przezroczystym w T-OLED jest czarny (w LCD jest to biały, przez co całość wygląda gorzej). Dokładniej mówiąc – diody organiczne, które są zastosowane w OLED, nie emitują światła podczas odzwierciedlania czerni. Dzięki temu w „zwykłym” telewizorze zachowany jest mocny kontrast, a w T-OLED – transparentność.

To znaczy, że nowy telewizor jest przezroczysty tylko w ciemnych fragmentach obrazu. Gdy wyświetlane są wszystkie inne kolory – diody emitujące światło zasłaniają to, co jest za telewizorem.

Oznacza to, że gdy odtworzymy nocną panoramę miasta, czarne niebo będzie przezroczyste i będzie można przez nie obejrzeć przedmioty za telewizorem.

Jest to rozwiązanie skierowane do biznesu – przydatne np. w witrynach sklepowych i galeriach handlowych.

– Dzięki LG Transparent OLED wyobraźnia stała się rzeczywistością. Niewątpliwie Transparentny OLED to obecnie najbardziej innowacyjny produkt w portfolio dedykowanym biznesowym rozwiązaniom od firmy LG. Innowacyjny nie tylko z punktu widzenia firmy LGE, ale i całego rynku AV.

– Dzięki transparentności wyświetlacz ten idealnie harmonizuje się z otoczeniem, pozwalając dokładnie dostrzec to, co znajduje się za ekranem. Produkt ten idealnie sprawdzi się jako rozwiązanie np. dla branży retail, pobudzając wyobraźnię klienta i zachęcając go do odwiedzenia sklepu czy salonu samochodowego – tłumaczy LGE ID Sales Director, Robert Buława.

Ekrany T-OLED mogą się sprawdzić także np. w galeriach sztuki, muzeach, samolotach i na lotniskach, a nawet w domach zamożnych osób kochających nowinki technologiczne.

Na tę chwilę polska cena referencyjna tego ekranu wynosi 111 000 zł netto.

Interesujesz się technologią? Sprawdź ten artykuł: ODLOTOWA TECHNOLOGIA W POLSACIE! PREZENTERKA NA WIZJI DOSŁOWNIE WESZŁA W EKRAN!

Warto przeczytać także, GDZIE NAJLEPIEJ ULOKOWAĆ PIENIĄDZE? ZNAMY ODPOWIEDŹ!

Źródło: „gazeta.pl”