Minął już rok odkąd zmagamy się z pandemią koronawirusa. W tym czasie przeszliśmy przez trzy fale, w których obserwowaliśmy znaczny wzrost zakażeń. Jednak wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nami i od teraz będzie już tylko lepiej!

To bardzo dobra informacja!

Jak informuje portal Goniec, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, w której udział wziął minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki przedstawiony został plan powolnego luzowania obostrzeń. Pierwsze kroki zostaną zrealizowane już 4 maja, a kolejne sektory gospodarki będą powoli uwalniane aż do końca maja.

Jedną z informacji, która z pewnością ucieszy wiele osób, jest dokładny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

- Od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu – zaznaczył Adam Niedzielski.

Powolne luzowanie obostrzeń!

Warto jednak zaznaczyć, że nadal pozostanie obowiązek noszenia maseczek podczas przebywania w przestrzeni zamkniętej, np. w sklepie, kinie czy kościele.

15 maja poluzowane zostaną także obostrzenia dotyczące gastronomii. Otwarte zostaną wtedy ogródki gastronomiczne. Natomiast od 29 maja możliwa będzie konsumpcja posiłków we wnętrzu restauracji, przy maksymalnym obłożeniu wynoszącym 50%.

Co więcej, w połowie maja możliwe będzie także zorganizowanie wesel oraz komunii na świeżym powietrzu, jednak przestrzegając limitu maksymalnie 25 osób. Od 8 maja ruszą także hotele, jednak możliwe będzie wynajęcie tylko 50% pokoi.

Wszystko wskazuje zatem na to, że już niebawem wrócimy do normalności i mamy nadzieję, że tak pozostanę już na długi czas.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: STARUSZEK NIE MIAŁ SWOJEGO MIEJSCA I NIKT Z RODZINY NIE CHCIAŁ PRZYJĄĆ GO POD SWÓJ DACH. MĘŻCZYZNA PRZESZEDŁ CIĘŻKIE CHWILE

O tym się mówi w Polsce: CHŁOPIEC UDZIELIŁ ODPOWIEDZI, KTÓRA ROZBAWIŁA WSZYSTKICH ZGROMADZONYCH W ŚWIĄTYNI. KSIĄDZ NIE BYŁ PRZYGOTOWANY NA TAKI OBRÓT SPRAW

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL ZAPROWADZI PORZĄDEK W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. OD TERAZ ROYALSI BĘDĄ MUSIELI CHODZIĆ DO PRACY. DOSTANIE SIĘ TEŻ MEGHAN I HARRY’EMU

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI KARIERY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA? JAK SIĘ OKAZUJE, ARTYSTA WCALE NIE ZACZYNAŁ OD MUZYKI