Na ten moment czekali wszyscy. Rząd zapowiadał konferencję prasową dotyczącą luzowania obostrzeń, na którą czekali Polacy. Konferencja rozpoczęła się 28 kwietnia o 10:15.

Całe wydarzenie relacjonował serwis Interia. Jak ujawnił premier – kolejna fala koronawirusa odpuszcza, co pozwala na poluzowanie obostrzeń. Jakie będą zmiany i kiedy zostaną wprowadzone?

Poluzowanie obostrzeń

Mateusz Morawiecki przypomniał, że naszą największą bronią przeciw koronawirusowi są szczepienia, i zachęcał do zapisów oraz przyjmowania panaceum na COVID-19.

Mówiono o „ochronie miejsc pracy”, na którą przeznaczono ok. 200 miliardów złotych.

Później ogłoszono, jak będą wyglądać nowe zasady. Co się zmieni? Jak się okazuje – całkiem sporo.

Od 1 maja na obiektach sportowych na świeżym powietrzu będzie mogło przebywać do 50 osób, a na krytych basenach oraz obiektach sportowych będą mogły pojawiać się zorganizowane grupy dzieci i młodzieży zajmujące do 50% tych obiektów.

Co dalej? 4 maja otworzą się sklepy meblowe i budowlane oraz galerie handlowe. Otwarte zostaną też galerie sztuki i muzea, zmniejszone będą także limity w kościołach (do 1 osoby na 15 m2), choć poleca się ceremonie na świeżym powietrzu. Od 4 maja uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół.

8 maja oficjalnie otwarte zostaną hotele z obłożeniem do 50%, a od 15 maja – ogródki restauracyjne. Wtedy również przywrócone zostaną wesela, komunie i inne imprezy – z limitem do 25 osób i na zewnątrz. Dodatkowo 15 maja wcielona zostanie nauka hybrydowa dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

15 maja zewnętrzne obiekty sportowe zostaną otwarte dla publiczności, maksymalne obłożenie będzie wynosić 25%. Od 15 maja otworzą się także kina oraz teatry na świeżym powietrzu, w których będzie mogło być do 50% widzów.

15 maja obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz zostanie zniesiony – będzie trzeba je mieć jedynie w przestrzeniach zamkniętych.

To jeszcze nie wszystkie zmiany – konferencja jest w toku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTERSTWO ZDROWIA I NFZ ZAPOWIADAJĄ WZNOWIENIE WAŻNEJ DZIAŁALNOŚCI SZPITALI. POCZĄTEK JUŻ 4 MAJA

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL ZAPROWADZI PORZĄDEK W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. OD TERAZ ROYALSI BĘDĄ MUSIELI CHODZIĆ DO PRACY. DOSTANIE SIĘ TEŻ MEGHAN I HARRY’EMU

Z życia gwiazd: KAMIL STOCH POSIADACZEM POTĘŻNEGO MAJĄTKU? UWIELBIANY POLSKI SKOCZEK ZAROBIŁ WRĘCZ ASTRONOMICZNE PIENIĄDZE. SUMĄ PRZEBIŁ SWOICH KOLEGÓW I KONKURENTÓW