Sytuacja związana z trzecią falą pandemii koronawirusa jest bardzo zła w całym kraju. Nie da się jednak ukryć, że regionem najbardziej dotkniętym pandemią jest Śląsk. Medycy nie są w stanie zapanować nad nieustannie rosnącą liczbą chorych.

Tak źle nie było chyba nigdy!

Niestety, na Śląsku brakuje nie tylko personelu, ale także łóżek oraz odpowiedniego sprzętu. Ratownicy medyczni, którzy przywożą pacjentów do szpitali przez wiele godzin szukają placówek, w których jest możliwe przyjęcie nowych osób. Pacjentom potrzebny jest tlen i opieka medyczna, a z jej udzieleniem jest coraz większy problem. Medykom pomagają już strażacy.

- Wszyscy strażacy biorący udział w akcjach, zarówno z PSP, jak i OSP mają ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i mają tytuł ratownika – poinformowała Patrycja Pokrzywa – rzeczniczka prasowa strażaków z Bielska – Białej.

Co więcej, podczas rozmowy z Gazetą Wyborczą, jedna z pracownic szpitala w Żywcu przekazała, że niejednokrotnie trzeba zmagać się z brakami miejsc w przyszpitalnym prosektorium. Z powodu koronawirusa umiera bowiem ogromna liczba osób.

Pojawiają się nowe miejsca dla pacjentów

Śląscy medycy robią co mogą, aby ratować swoich pacjentów. Nowe miejsca dla pacjentów covidowych pojawiły się między innymi w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej (85 miejsc), Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (83 miejsca), Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu (12 miejsc). Szpital Wojewódzki w Bielsku – Białej przygotował natomiast dodatkowe 23 miejsca na Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej.

Niestety, sytuacja cały czas jest bardzo ciężka. Medycy w ostatnich dobach podjęli także decyzje o transporcie wielu pacjentów do szpitali w pobliskich województwach. Z powodu braku karetek transport chorych na koronawirusa odbywa się dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA! SANEPID ZADECYDOWAŁ O WYCOFANIU ZE SKLEPU PRODUKTU ZNANEJ MARKI. JEGO SPOŻYCIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

O tym się mówi w Polsce: KORONAWIRUS ZBIERA CORAZ WIĘCEJ OFIAR. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. JEDEN Z LEKARZY DOSADNIE POWIEDZIAŁ, CO MYŚLI, O PODEJŚCIU WIELU OSÓB

O tym się mówi na świecie: NIEBAWEM ZNAJDZIEMY SIĘ W NAJGORSZYM ETAPIE TRZECIEJ FALI PANDEMII? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO SWOICH SŁÓW

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU