Nie da się ukryć, że opinie na temat ojca Tadeusza Rydzyka wśród społeczeństwa są mocno podzielone. Duchowny cieszy się ogromną sympatią ze strony niektórych osób, natomiast inni uważają, że powinien zostać odsunięty od Kościoła.

Słowa zakonnika wywołały burzę!

Jak przypomina portal Pikio, medialną burzę wywołały słowa ojca Tadeusza Rydzyka, które wypowiedział podczas ostatnich urodzin Radia Maryja. Wypowiedź znanego redemptorysty była na tyle niewłaściwa, że oburzyła nawet Episkopat Polski.

Dokładnie chodziło tutaj o wypowiedź duchownego na temat biskupa Edwarda Janiaka, który jest obecnie oskarżony o zatajanie problemu pedofilii w Kościele Katolickim. Ojciec Tadeusz Rydzyk uważa, że biskup jest „męczennikiem mediów”. Co więcej, znany zakonnik wypowiedział się w bardzo niewłaściwy sposób o czynach, jakich dopuszczali się inni kapłani.

– To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże - powiedział zakonnik podczas urodzin Radia Maryja.

Episkopat Polski komentuje całą sprawę!

Głos na temat całej sprawy zabrał podczas rozmowy z dziennikarzami Wirtualnej Polski, ksiądz Piotr Studnicki – Kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Duchowny zaznaczył, że takie słowa nie powinny paść z ust zakonnika, bowiem mogą wyrządzić ogromną krzywdę zarówno ofiarom, jak i Kościołowi.

- Z hierarchy oskarżonego o krycie pedofilii, wobec którego Stolica Apostolska w wyniku przeprowadzonego dochodzenia wyciągnęła już konsekwencje, zrobił męczennika. To podminowywanie działań Kościoła – zaznaczył ksiądz Studnicki.

Jak wiadomo, ojciec Tadeusz Rydzyk przeprosił za swoje słowa i zaznaczył, że nie miał na celu zranienia ofiar. Ksiądz Studnicki nie kryje jednak swoich obaw, co do prawdziwości słów zakonnika. Okazuje się bowiem, że Telewizja Trwam oraz Radio Maryja nie komentowały sprawy biskupa Janiaka i decyzji jakie Watykan podjął w tym temacie.

Ksiądz Piotr Studnicki / YouTube:  Katolicka Agencja Informacyjna
Ksiądz Piotr Studnicki / YouTube: Katolicka Agencja Informacyjna

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA W FIRMIE RADOSŁAWA MAJDANA JEST NIESAMOWICIE NAPIĘTA? CZY ZNANEMU PIŁKARZOWI GROZI BANKRUCTWO

Przypomnij sobie: WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

Portal "Życie" pisał również: WIDZOWIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEJ WPADKI! TELEWIZJA POLSKA POPEŁNIŁA OGROMNY BŁĄD PODCZAS TRANSMISJI KONCERTU KOLĘD