Szwedzka sieć sklepów Ikea ostrzega swoich klientów przed tajemniczymi linkami, które ponoć sami wysyłają. Wiele osób padło ofiarami oszustów. Linki, które rzekomo umożliwią otrzymanie zniżki do sklepów Ikea, mogą nam zaszkodzić.

Ważne ostrzeżenie dla klientów Ikei

Szwedzki koncern Ikea często pada ofiarą oszustów. Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nowe konto sklepu Ikea, które było obsługiwane przez oszustów.

Wysyłali oni do klientów linki, które informowały o 31. urodzinach Ikei i zachęcały do kliknięcia, aby otrzymać bon z tej okazji. Oczywiście żadnych bonów nie ma i nie było, a osoby które przeszły w link zostały oszukane. Oszuści zainstalowali wówczas oprogramowanie, które pozwoliło im wyczyścić konta bankowe wielu osób.

Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com

Teraz oszuści wymyślili nowy sposób, dzięki któremu oszukali już wielu klientów koncernu Ikea. Do czego się posunęli?

Klienci Ikei muszą uważać na podejrzane wiadomości promocyjne

Na oficjalnym profilu koncernu Ikea możemy przeczytać następujące ostrzeżenie:

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, w przypadku otrzymania wiadomości za pośrednictwem e-mail lub portali społecznościowych.

Okazuje się, że oszuści wysyłają wiadomości, w których informują o konkursie. Do wygrania są kupony i inne nagrody związane z koncernem Ikea.

Oczywiście rzekomy konkurs nie istnieje. W ten sposób oszuści namawiają jedynie klientów do wysłania wiadomości typu SMS Premium, na której oszuści dobrze zarabiają. Ponadto ta metoda służy również do wyłudzenia danych osobowych.

Jak informuje Ikea, o konkursach klienci będą informowani jedynie za pośrednictwem oficjalnego profilu Ikea w mediach społecznościowych i na oficjalnej stronie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO