Szwedzka sieć sklepów Ikea ostrzega swoich klientów przed tajemniczymi linkami, które ponoć sami wysyłają. Wiele osób padło ofiarami oszustów. Konto, które rzekomo należy do sieci Ikea jest fałszywe, a linki wysyłane z tego profilu mogą nam zaszkodzić.

Ikea ostrzega klientów przed tajemniczym linkiem

Ostatnio w sieci pojawiło się nowe konto sklepu Ikea, które rzekomo zostało założone przez szwedzki koncern, jest obsługiwane przez oszustów.

Wysyłają oni do klientów linki, które informują o 31. urodzinach Ikei i zachęcają do kliknięcia, aby otrzymać bon z tej okazji. Oczywiście żadnych bonów nie ma, a przechodząc w link, oszuści mogą zainstalować na naszym sprzęcie oprogramowanie, które może pozwolić im wyczyścić nasze koto bankowe.

Witaj Polsko! Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy 31 lat! Z tej okazji rozdajemy bezpłatny kupon prezentowy IKEA naszym codziennym odwiedzającym. Więc szybko kliknij tutaj (link) i zdobądź kupon! Pośpiesz się! Oferta limitowana!

- piszą oszuści w poście.

Wiele osób mogło paść ofiarą oszustów

Po kliknięciu w link wysyłany przez oszustów podszywających się pod koncern Ikei, klient jest zobowiązany do wypełnienia krótkiej ankiety, a następnie do podania imienia, nazwiska i adresu e-mail. Bardzo możliwe, że następnie sprzedają oni te dane innym firmom.

Ikea ostrzegła swoich klientów przed oszustami. Na swoim oficjalnym profilu opublikowali post, który brzmi:

Nie jest to akcja organizowana przez nas. Dostaliśmy już sygnały w tej sprawie i przekazaliśmy je do odpowiednich osób. O naszych promocjach i konkursach informujemy tylko poprzez nasze oficjalne kanały. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Jednocześnie, zawsze zalecamy ostrożność w pobieraniu i klikaniu w linki pochodzące z nieznanych źródeł.

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Może zainteresuje Cię to: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI ROBIĄ REMONT. JAK URZĄDZAJĄ SWOJE CZTERY KĄTY? KUCHNIA WYGLĄDA NIESAMOWICIE

Portal "Życie" informował o: WIELKA IMPREZA MAGDY GESSLER. WRAZ Z CIĘŻARNĄ CÓRKĄ I JEJ CHŁOPAKIEM ODDAŁA SIĘ PYSZNEJ, RODZINNEJ ZABAWIE