Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne alerty pogodowe. Ostrzeżenia dotyczą silnego wiatru i obowiązują one od dzisiaj, tj. 5 grudnia, od godziny 14:00.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne alerty

Jak przewidują synoptycy, w czterech polskich województwach silny wiatr może być poważnym zagrożeniem. Jego prędkość sięgnie od 25 km/h do 40 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h.

Mieszkańcy województwa śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego powinni szczególnie uważać. To właśnie tam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują, że niebezpieczne warunki atmosferyczne mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia oraz mogą być przyczyną strat materialnych. Eksperci zachęcają, by lepiej zostać w domach i zabezpieczyć rzeczy materialne przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi.

Jak donosi Radio Zet, sytuacja na Dolnym Śląsku jest naprawdę ciężka. Ostatniej nocy straż pożarna była wzywana do ponad 130 interwencji. Powodem był porywisty wiatr.

W czterech województwach może być naprawdę niebezpiecznie

Niebezpiecznie jest również w Karkonoszach, dlatego pracownicy GOPR odradzają wyjścia w góry. Porywisty wiatr łamie w tamtych rejonach drzewa, a szlaki są całkowicie oblodzone.

Górskie wycieczki mogą się zakończyć naprawdę tragicznie. Lepiej nie ryzykować swojego życia i wybrać się w karkonoskie szlaki w innym terminie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO